У чому феномен ОУН: у Львові доктор історичних наук зустрівся з молоддю (ФОТО)

0
886

Учора, 7 лютого, на загальних зборах Національного Корпусу у Львові  відбулася лекція доктора історичних наук Ігора Гавриліва на тему “Феномен ОУН”.

Про це повідомляє прес-служба Національного Корпусу на своїй сторінці у Facebook.

Відомий історик розповів молоді про передумови створення легендарної організації, висвітлив реалії боротьби Української Військової Організації проти окупантів. Ігор Гаврилів також  підкреслив надзвичайно важливу та дотепер недооцінену роль Дмитра Донцова – найпотужнішого і найвпливовішого інтелектуала ХХ століття в історії України, філософія якого стала стрижнем світогляду покоління українських героїв з ОУН.

Історик охарактеризував дві найяскравіші постаті націоналістичного підпілля Степана Бандеру та Романа Шухевича та розповів молоді найцікавіші факти з їхньої біографії.

 Усі присутні на лекції мали змогу краще дізнатися про такі маловідомі деталі, як особливості системи відбору і вишколу кадрів до ОУН,  методи конспірації революційної організації.

“Для вступу до лав націоналістичної формації потрібно було пройти низки серйозних випробувань, добре знати історію своєї Батьківщини, розуміти ідейні засади визвольної боротьби, володіти належними морально-вольовими якостями. Пройдисвіти, боягузи та інтелектуально недорозвинуті елементи не мали шансів потрапити до ОУН” – розповів Ігор Гаврилів.