У Бориславі на Львівщині місцева влада заборонила УПЦ МП

0
274

У місті Борислав на Львівщині депутати заборонили діяльність православної церкви Московського патріархату. Рішення вступає в силу з 1 червня 2022 року. Священик церкви Покрови Пресвятої Богородиці і його парафія до цього часу можуть вийти з УПЦ МП і продовжити здійснювати богослужіння. Але якщо їхнє рішення буде незмінне, місто готове судитися за церковне майно.

Про це на сторінці міської ради написав мер міста Ігор Яворський, передає “Цинічний Львів”.

«Сьогодні, 19 травня, після довготривалих обговорень на засіданнях комісій з гуманітарних питань, зваживши всі негативні й позитивні сторони, депутати Бориславської міської ради прийняли історичне рішення – заборонили на території Бориславської міської територіальної громади діяльність релігійної громади Української православної церкви парафії Покрови Пресвятої Богородиці, яка підпорядковується Московському патріархату», – повідомили у міськраді Борислава.

«Ми проводили з громадою попередні розмови. Для нас важливо, щоб це було їхнє рішення і свідомий крок. Але парафія поки в роздумах. Ми дали їм час прийняти рішення, але його не було. Тому депутати прийняли рішення про заборону», – пояснив мер Борислава.

Священик, який здійснює богослужіння у Бориславі, отець Діонісій Буренко сказав, що не може коментувати цю ситуацію, оскільки таке право має лише митрополит Львівський і Галицький Філарет. Раніше на своїй сторінці у Facebook Діонісій Буренко постив рішучі заяви проти політичного і релігійного керівництва Росії: «Доєднуючись до тисяч священнослужителів УПЦ по всій Україні, підтримую і заявляю: Путін – це звичайнісінький Гітлер, вбивця і кат українського (і не тільки) народу! Патріарх Кирил – на жаль, посібник вбивці і розділяє його гріх. За що буде перед Богом відповідь». Також він разом з іншими священиками підписався під закликом до міжнародного церковного трибуналу проти патріарха Кіріла.

Якщо парафія не вийде з УПЦ МП до 1 червня, Бориславська міська рада розпочне процедуру примусового вилучення приміщення церкви та передачу її в комунальну власність територіальної громади.