У 2021 році в Україні здорожчає мобільний і стаціонарний зв’язок

0
757

Наприкінці 2020 – на початку 2021 року в Україні мобільні оператори “Київстар”, “Vodafone Україна” та lifecell, а також оператор фіксованого телефонного зв’язку “Укртелеком” підвищать тарифи за свої послуги.

Про це повідомляє zaxid.net, передає “Цинічний Львів”.

Київстар» змінює умови кількох старих контрактних тарифів, які були запущені приблизно три роки тому, і в яких весь цей час не змінювалися умови. Цими тарифами користується близько 1,5% абонентів оператора.

 

Крім того, у грудні «Київстар» підвищив вартість спеціальних тарифних планів для абонентів, які тривалий час не користувалися послугами цього оператора або не поповнювали рахунок. Наприклад, тариф «Київстар онлайн-2019» подорожчав з 35 до 75 грн на чотири тижні, при цьому зросла кількість пакетних гігабайт – з двох до шести.

Окремо з 1 січня подорожчають тарифні плани для тих абонентів “Київстар”, які користуються послугою “Все разом” (поєднує мобільний зв’язок, домашній інтернет і телебачення й дозволяє заощаджувати до 50% на вартості кожної послуги).

“За ці роки абоненти почали використовувати втричі більше мобільного інтернету, більше телефонувати на інші мережі та за кордон. Тому ми рекомендуємо їм самостійно вибирати актуальні тарифи з більшим обсягом послуг, навіть пропонуємо 100% знижку на першу абонплату в деяких тарифах. Вартість тарифів починається від 100 грн в місяць”, – пояснили в компанії.

У “Київстарі” також наголосили, що вартість послуг не може залишатися незмінною впродовж тривалого часу через те, що на неї впливає інфляція, зростання курсу іноземної валюти (оскільки оператори купують обладнання у іноземних постачальників за валюту) та збільшення інвестицій у розвиток мереж.

Якщо абонентів не влаштовує підвищення вартості, вони можуть змінити свої тарифні плани на новіші.

Вартість деяких тарифних планів мобільного оператора “Vodafone Україна” також зросте. З 28 грудня Vodafone 4G Smart XS коштуватиме 45 грн в місяць замість 35 грн (1 ГБ, 100 хвилин по Україні).

На 20 грн збільшиться щомісячна абонплата і в інших пакетах. Наприклад, у Vodafone 4G Smart S – до 85 грн (5 ГБ, 200 хвилин, при цьому після підвищення абоненти отримають на 1 ГБ більше трафіку), а у Vodafone 4G Smart M – зі 110 до 130 грн (9 ГБ, 300 хвилин). Ці тарифи оператор надавав абонентам, котрі тривалий час не поповнювали рахунок або не користувалися послугами мережі.

В компанії причини зростання тарифів пояснили інвестиціями в мережу та збільшенням навантаження з боку абонентів.

Оператор lifecell з 1 січня 2021 року підвищує вартість семи старих тарифних планів, зокрема – “ЛАЙФХАК”, “4 БЕЗЛІМІТИ 2019”, “ІНТЕРНЕТ ЖАРА” і “Комфорт”. Повний перелік опубліковано на сайті оператора.

В компанії пояснили, що підвищують тарифи через збільшення інвестицій у мережу і розбудову 4G-покриття. Абонентам, яких не влаштують нові умови, lifecell радить обрати будь-який інший тарифний план.

Компанія “Укртелеком” підвищить вартість пакетних тарифів з хвилинами на міські та мобільні номери. Ціни зростуть у середньому на 25 грн.

Зокрема, тарифний план “Домашній Базовий” з 500 хвилинами на міжміський зв’язок, 300 хвилинами на мобільні мережі і необмеженими місцевими дзвінками коштуватиме 139 грн на місяць замість 117 грн. Також “Укртелеком” підвищить плату за проводове радіо.

У компанії підвищення тарифів пояснили економічними причинами і зростанням середньої заробітної плати.