Тимошенко змінила зачіску, а Порошенко кинув посвідчення: день у Раді

2
5390

Нова політична епоха. Верховна Рада оновилась, тепер уже офіційно. Новообрані депутати склали присягу та стали до роботи. Вже створили п’ять фракцій та одну групу. Найбільша – “Слуга народу”, там 254 нардепи і своя коаліція, найменша “Голос” – 17 депутатів.

Біля Верховної Ради довжелезна черга з журналістів, а з іншого боку так само у черзі на вхід – новообрані депутати.

Жан Беленюк зі “Слуги народу” – чемпіон світу із греко-римської боротьби. Попереджає, що у парламентських бійках його краще не зачіпати.

“Я прийшов сюди не для цього (не для бійок). Якщо хтось буде лізти до мене, то доведеться захищатись. Але я думаю, що таких прецедентів не повинно виникнути, тому що я з боротьби, дещо знаюсь на тому, як себе захистити”, – прокоментував Беленюк.

Ольга Василевська – колишня журналістка ТСН – вже зайнялась звичною справою, а саме розслідуваннями всередині власної партії. Про корупцію та зловживання серед колег обіцяє не мовчати.

“Я бачу деякі тенденції, коли люди вже претендують на якісь корупційні потоки, такі люди вже є. І якщо я знайду певні докази цьому, звісно, я буду гостро ставити питання. І це не буде приховано від суспільства, принаймні з мого боку”, – каже Василевська.

Майбутній голова фракції “Слуга народу” ще на порозі обіцяє зовсім інший темп роботи, ніж був у неквапливих попередників.

“Сьогодні чекайте, в тому числі, на зміни у регламент, щоб прискорити законопроекти. Якщо ми підемо старим шляхом, то це буде історія дуже довга, і наші виборці цього не зрозуміють”, – запевнив Разумков.

У залі тим часом нові депутати роблять те саме, що й робили до них: селфі та фото біля Конституції. А Юлія Тимошенко на початку нового політичного сезону знову змінила зачіску. Починають засідання не з мажорних нот, а з хвилини мовчання за загиблими в Іловайському котлі. Та вже після складають присягу.

Підписати присягу депутатів запрошують в кулуари. Там плани блискавичної роботи наштовхуються на бюрократичні реалії: декому доводиться годину стояти у черзі. Тим, хто вистояв, видають пакунок. Що у ньому нам розповів нардеп-кварталівець Юрій Корявченков: “Тут Конституція, регламент – будемо читати”.

Тут же біля столів реєстрації і перший конфлікт. Мажоритарнику Сергію Рудику не видали посвідчення нардепа, бо ще триває суд щодо результатів виборів на його окрузі. Ажіотаж спричиняє і поява екс-президента Порошенка. Посвідчення депутата випадає у нього з рук, але він не втрачає самовладання.

А от Віктор Медведчук уваги медіа уникає. Побачивши націлений об’єктив, одразу заходить до зали. Натоміть його однопартієць Сергій Льовочкін охоче спілкується. Каже, кандидатуру прем’єра Гончарука його партія навряд чи підтримає.

“У нас є позиція хоча б його побачити. Ніхто його не бачив, його не було в кінофільмі відомому, тому як ми можемо його підтримувати?”, – зазначив Льовочкін.

Депутати готуються сьогодні вразити всіх продуктивністю. Кажуть, готові працювати хоч усю ніч, аби і прем’єра, й уряд призначити, а ще – нового генпрокурора та навіть ухвалити перші закони.