Українських вчених, які розробили тести для коронавірусу відправили у відпустку за власний рахунок

0
5891

Працівників Інституту молекулярної біології та генетики НАН України в розпал епідемії коронавірусу відправили в неоплачувану відпустку. Причому вчені встигли створити вітчизняний тест для виявлення COVID-19.

Про це написала провідна наукова співробітниця установи, докторка біологічних наук Оксана Півень. За її словами, в інституції є проблеми навіть із базовим фінансуванням, тому штат відправили “відпочивати” щонайменше до кінця березня, незважаючи на карантин та епідемію в усьому світі.

“І ситуація з відпустками за власний кошт або переведенням установи на три-чотири робочі дні, бо не вистачає грошей на оплату праці, не є чимось новим – це “добра” щорічна традиція. Однак у попередні роки вірусу не було, метеорит на Україну не падав, тому астрологи були і є популярнішими, ніж астрофізики…” – пише Півень.

Вона зазначає, що як би цинічно це не звучало, але завдяки коронавірусу нардепи, чиновники та прості українці згадали, що в країні є наука, якою держава практично не опікується. Мітинги чи акції протесту ніколи не звертали увагу влади на проблеми дослідників та наукової сфери.

Шановні, чесно кажучи я не очікувала аж такого широкого фідбеку на коротенький допис про неузгодження інформації в…

Опубликовано Oksana Piven Вторник, 24 марта 2020 г.

У своїй попередній публікації Оксана Півень розкритикувала привезені завдяки сприянню президента Володимира Зеленського нібито 250 тисяч тестів на COVID-19 із Китаю.

“Анонсовані паном президентом тести приїхали, щоправда не для ПЛР-діагностики (полімеразно-ланцюгової реакції), а на антитіла. І не 10 млн, а 250 тисяч штук. Трохи не те, і трохи не так, помилився, з ким не буває, хотів приємне зробити народу. Зате 10 ШВЛ приїхали з Китаю! Ой, ні, не ШВЛ, а 11 ампліфікаторов (це спеціальні машини, щоб ПЛР проводити та виявляти присутність геному вірусу в пацієнтів)”, – наголосила Півень.

У коментарі до публікації Оксана зазначила, що вчені її Інституту вже встигли розробити свою тест-систему щодо коронавірусу.