“Ціна злетить”: “Львівгаз” планує підвищити тариф за доставку газу в декілька разів (ПОДРОБИЦІ)

0
6270

У Львові та на Львівщині найбільший оператор газорозподільних мереж “Львівгаз” хоче підвищити тариф за доставку газу у чотири рази вже з нового року.  Його затвердить контрольна комісія, зросте у понад чотири рази – з 0,99 грн до 4,14 грн за 1 м3 без ПДВ.

Про це пише zaxid.net, передає “Цинічний Львів”.

У листопаді у “Львівгазі” відбулось  публічне обговорення щодо зміни тарифу на доставку (розподіл) газу для населення та непобутових споживачів. Керівництво компанії запропонувало збільшити вартість цієї послуги до 4,14 грн за 1 м3 без ПДВ, хоча нині вона становить 0,99 грн за 1м3 без ПДВ.

Потребу змінити тариф у бік подорожчання “Львівгаз” обґрунтував тим, що наступного року зросте вартість обслуговування газових мереж, через інфляцію збільшаться витрати на сировину та інші матеріали, а також зростуть обсяги виплати заробітної плати працівникам. Саме збільшення тарифу, як наполягають менеджери, допоможе компанії досягти “належного рівня рентабельності”.

Під час публічного обговорення заперечення щодо різкої зміни вартості послуги висловили представники бізнесу, зокрема “Жидачівського целюлозно-паперового комбінату” та “Трускавецькурорту”. На їхню думку, “Львівгаз” планує отримати надприбуток коштом своїх абонентів, а заявлені витрати на обслуговування мереж та виплату зарплати “не відповідають реальним змінам цін, соціально-економічним процесам та показникам в країні”.

Наразі державний регулятор – Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) – ще не погодив нового тарифу для “Львівгазу”. У разі, якщо його затвердять, вартість доставки газу суттєво зросте для всіх абонентів.

Вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта і залежить від спожитого ним обсягу газу протягом минулого газового року. Формула щомісячного платежу – річний обсяг споживання за минулий газовий рік, поділений на 12 та помножений на вартість доставки газу з ПДВ.

Нагадаємо, в Україні знову здорожчає електроенергія для населення.