Ці гниди та покидьки залізли у кишеню кожному українцю: Святослав Сірий про розкрадання у оборонній сфері

0
1685

Нащодавно у ході журналістського розслідування було виявлено розкрадання бюджетних коштів у сумі понад 250 млн грн, до якого причетний заступник секретаря РНБО Олег Гладковський. Проте ще тижня не пройшло від оприлюднення резонансного розслідування, як раптом усі затихли. Гладковського зняли з посади і всі забули про нашумівший скандал.

Про це розслідування та, що пропонує Національний корпус для вирішення даної проблеми наші журналісти поспілкувалися з керівником штабу на Львівщині Святославом Сірим.

Минулого тижня з’явилася інформація про розкрадання бюджетних коштів в оборонній сфері, що базуються на журналістських розслідуваннях.  Наскільки ця інформація і її масштаби є близькими до реальності?

Як тільки ці дані потрапили до інформаційного простору, ми їх переглянули, порівняли з тими, які є у нас. Інформація правдива не лише в зазначених масштабах. Це лише верхівка айсберга, зважаючи на рівень життя цих людей, їхнє майно у 22-27 років. Припускаю, що сума у чверть мільярда гривень для них є місячним доходом.

Насправді розкрадання на оборонці в десятки разів більші. Це ті, які вдалося виявити, розглянути, отримати матеріали; прихованих набагато більше. Ми зараз говоримо про мільярди гривень, які колективно збирало старше покоління із мобільних рахунків та пенсій, підростаюче покоління, що здавало макулатуру, аби відправити кошти на підтримку армії.

Ці гниди та покидьки залізли у кишеню кожному українцю, який коли-небудь платив податок або військовий збір. Вже не кажучи про те, що вони постачали неякісні матеріали в 3-5 разів дорожче.

За вашими даними, наскільки інформація зводиться до теперішнього Президенства? Адже ми знаємо, що Гладковського на посаду призначав саме він. У матеріалах фігурує завод «Кузня на Рибальському», що належав нашому президентові, і на який йде дуже велике державне замовлення по виготовленню комплектуючих для озброєння.

Ані Гладковський, ані його син ніколи не були причетними до оборонних сил. Це не завадило президентові призначити очільником не військового експерта, який зміг би відбудувати та зміцнити армію, а бізнесмена та його нащадка, знайомого зі схемами розкрадання. Абсолютно логічно, що все зводиться до чинного гаранта.

Національний Корпус та Національні Дружини їздили до Гладковського. Як поводили себе активісти?

Уперше, коли оприлюднили інформацію по розслідуванню, було зовсім небагато людей. Після маршу Національних дружин відбувся другий візит. Два будинки, які знаходяться один навпроти одного, були обгороджені автозаками Нацгвардії, поліції, на території знаходилось більше тисячі спецпризначенців. Активісти розфарбували паркани, розлили червону фарбу як символ пролитої крові, палили фаєри та здійснювали своєрідний тиск. Досягненням Національного Корпусу є те, що за його активної участі Олега Гладковського відсторонили від обов`язків у РНБО.

Як відреагували винуватці скандалу? Чи перешкоджали правоохоронні органи активістам?

Так звані винуватці зараз принишкли, очікуючи на допомогу та патронат їхньої верхівки. Ці люди бояться, однак вони не свідомі того, куди власне вв’язалися і які наслідки на них чатують. Цього їм не пробачають в такий важкий для країни період, коли проливається людська кров.

Завданням поліції є забезпечення порядку.

Неодноразово виникали ситуації, які вимагали втручання або застосування сили, однак ця справа настільки аморальна, брудна та ница, що попри всі накази їм хотілося зняти форми та приєднатися до наших хлопців.

Як реагує Андрій Білецький, лідер політичної партії «Національний корпус», на ситуацію, яка склалася?

Андрій є генератором ідей, пов’язаних з акціями, що проводяться. Він флагман та лідер цих думок. В комітеті у Верховній Раді, як і в слідчій комісії, всі речі підконтрольні президенту, тому звернення, розмови та наради не вирішать нічого. Зараз вирішить все реакція української нації та українських націоналістів, військовослужбовців. В їхніх руках доведення справи до кінця; в нашому розумінні це в’язниця та конфіскація майна усіх людей, причетних до схем.

Президент підписав наказ про відсторонення Гладковського. Це максимум, що він міг би зробити?

Порошенко зараз знаходиться в патовій ситуації. В межах його президентської кампанії, яка базується на двох речах – томос та армія – він фактично позбувся другого. Його найближче оточення, яке він призначав, та за яке відповідав, робило абсолютно протилежне тому, що він декларував, чим його і підставили.

Яку реакцію слід чекати від Національного Корпусу, Національних Дружин, Азову?

Ми заявили про свою позицію та висунули декілька чітких вимог.

  1. Взяти під варту та арештувати рахунки і майно Першого заступника Секретаря РНБО Олега Гладковського, учасників схеми Ігоря Гладковського, Віталія Жукова, Андрія Рогози, керівництво ДК «Укроборонпром», а також директорів усіх державних підприємств, які були учасниками схеми, за вчинені ними злочини. Щонайменше ст. 191, 364, 368, 369 ККУ.
  2. Признати усіх винними у розкраданні оборонного бюджету у максимальні строки позбавлення волі з конфіскацією належного їм майна.
  3. Оприлюднити матеріали усіх кримінальних проваджень, пов’язаних з розкраданням коштів оборонного бюджету у частині, яка не стосується інформації з обмеженим доступом.
  4. Генеральному Прокурору щотижня звітувати щодо стану розслідувань кримінальних проваджень, пов’язаних з розкраданням коштів оборонного бюджету.

Якщо з боку влади цих кроків не буде зроблено, то 9 числа ми виходимо на потужну акцію протесту в Києві.

Що саме планується на 9 березня? Яку кількість людей вдається залучити?

С: Ми збираємося о 12 годині на майдані. У цій акції будуть брати участь звичайні українці, активісти Національного Корпусу, Національних Дружин, Азовського руху та всі небайдужі громадяни. Однозначно акція буде протестна та гостро агресивна.

Яка ваша особиста позиція, і які міри можна застосувати на обласному рівні?

Наразі ми долучаємось до планування та реалізації акції протесту. Ми можемо провести агітаційну діяльність, розповсюдити матеріали та інформацію про останні події, нашу позицію і закликати людей їхати на Майдан. Винні мають бути покарані!

Які у них настрої у людей, та чи готові вони їхати на Майдан?

Так, люди готові їхати разом з нами на Майдан. Ми збираємо активістів у кількості декілька сотень (найімовірніше до 500 людей). Народ розуміє масштаб проблеми. Порушено будь-які закони моралі, а також закони і статті кримінального кодексу України.