“Це так по-російськи, коли українські священики на пільгах, тойотах і мерседесах коментують все і вся”,  – Остап Дроздов

0
1508

Чи розуміють настоятелі автокефальної ПЦУ своє основне завдання: не перетворитися в українське подобіє російської православної державної церкви? 

Про це заявив відомий львівський журналіст Остап Дроздов на своїй сторінці у Facebook.

“Я не належу до конфесії ортодоксів, тому мої думки будуть лише з громадянської позиції.
Україна – світська держава і такою має залишитися апріорі. А це означає, що я не хочу бачити всечесніших отців та українізованих батюшок на з’їздах будь-яких партій та на інших політичних збіговськах. Дорогі отці, ви повинні з цим покінчити. А то ви надто вже змахуєте на російську православну церкву, яка перебуває на побігеньках у державної влади і є її відростком. Я хочу пересвідчитися, що і інтронізований Епіфаній, і вся верхівка ПЦУ розуміють, що тепер, коли всі інавгураційні процедури пройдено, всі алилуя керманичу держави заспівано, настав сам час відійти в бік від офіційної бюрократії і зайнятися розбудовою Церкви, а не духовного спецпідрозділу Банкової. Настав час преподобним отцям сказати собі: ми вже дали на собі попіаритися вдосталь, ми вже повисіли на всіх білбордах, ми вже виступили на всіх агітаційних мітингах одного з кандидатів у президенти – досить! А тепер – до справи” – йдеться у повідомленні.

За словами Дроздова, українцям треба перейти на григоріанський календар, тому, що  “вся історія з Томосом до одного місця, якщо ПЦУ в найближчий час не порве свою календарну прив’язку до русского міра і путінсько-кірілового лона”.

Журналіст також наголошує на тому, що зі сторони священиків є абсолютно “по-російськи”  гальмувати європеїзацію суспільного життя і перетворюватися  на центр ретроградного тяжіння. “Тому що це дуже по-російськи – коментувати все і вся, сидячи на необлікованій готівці, на пільгах, на тойотах і мерседесах, в облаштованих за останнім писком моди патріарших палатах і взагалі не розуміючи новітніх віянь. Щиро вірю, що вистраждана не Порошенком, а цілим поколінням репресованих священиків ПЦУ усвідомлює свою історичну місію повністю порвати з русскою традицією церковного менеджменту. Якщо ми хочемо мати в Україні не одержавлену Церкву, як у росії це є, то:
Ні в якому разі не можна зрощуватися з державою!
Ні в якому разі не можна перетворитися на плацдарм політичного піару!
Ні в якому разі не можна перетворитися в ортодоксальний стоп-кран для країни Україна, яка прагне йти в ногу з цивілізованим світом, а не копіювати всі ці відсталі, допотопні звички російської православної церкви, яка безнадійно застрягла не лише в минулому, але й у ширінці своїх державних правителів” – наголосив Дроздов.