“Три місяці ходила зі зламаним хребтом”: львівські лікарі провели унікальну операцію і врятували життя жінці (ФОТО)

0
1726

У Львові медики успішно прооперували 67-річну жінку, яка  впала із драбини і цілих 3 місяці прожила зі зламаним хребтом, навіть про це не підозрюючи.

Про це повідомляє Перше територіальне медичне об’єднання міста Львова, пише “Цинічний Львів”.

Як зазначається, будь-який необережний рух міг назавжди прикувати жінку до інвалідного візка. Та завдяки лікарям, загроза уже позаду.

«Минулої осені у Людмили загинув єдиний син. Це трапилося за кордоном. Аби його поховати, жінка поїхала за 2000 кілометрів. Там, прибираючи в оселі покійного сина, впала з драбини і сильно вдарилася спиною. Місцеві лікарі на огляді перелому не побачили, констатувавши лише сильний забій.

Майже місяць вбита горем мати ледь підводилася з ліжка. Далі, напившись знеболюючих, сіла в автобус додому. Зі зламаним хребтом вона сидячи проїхала три доби», – зазначається у повідомленні.

Вдома нестерпний дискомфорт у попереку та ногах не давав ані спати, ані вставати із ліжка. Квартирою Людмила пересувалася з паличкою. Чоловік привіз її до Першого медичного об’єднання Львова на повторне обстеження. Тут лікарі побачили перелом та рекомендували негайну операцію, адже будь-який невдалий рух міг назавжди прикувати Людмилу до інвалідного візка.

Через складність хірургічне втручання взялися спільно виконувати нейрохірурги двох лікарень нашого об’єднання: 8-ї лікарні та Лікарні швидкої допомоги. Причина – додатково виявлений остеопороз – крихкість кісток. За нього встановлювати металоконсутрукцію для підтримки хребта вкрай важко. Щоб зафіксувати хребці, хірурги використали медичні гвинти, які зафіксували спеціальним кістковим цементом.

«Попри ризики, операція Людмили пройшла успішно! Уже за два дні жінка змогла встати, а сьогодні виписується з лікарні.  Хоча жінці ще не можна сидіти і попереду у неї три місяці реабілітації, і головне – вона уже точно зможе ходити», йдеться у повідомленні.