Трійця-2019: що не можна робити на свято

0
739

16 червня 2019 року християни східного обряду відзначають одне з найважливіших релігійних свят – День Святої Трійці (Свята П’ятидесятниця, Зелені свята).

Існують певні заборони, яких потрібно дотримуватися. Пропонуємо читачам ознайомитися, що не можна робити на Трійцю.

Традиційно, як і на будь-яке велике релігійне свято, заборонено виконувати важку роботу. Це відноситься до всіх сфер діяльності. Не дарма навіть введено додаткові вихідні. Не можна прибиратися в будинку, прати, шити, в’язати. Всі домашні турботи, крім приготування їжі, рекомендується виконати заздалегідь.

Також не можна працювати на городі: копати, пиляти гілки. Всі роботи, які так чи інакше турбують землю – заборонені. Це бере початок ще в народних звичаях. Церква рекомендує замість такої роботи присвятити свій час молитвам і сходити в ліс за лікувальними травами.

Не можна гуляти весілля, тому що це погана прикмета. Зате свататися на Трійцю – добре. Також до списку заборон потрапляють секс і алкоголь з цілком зрозумілих релігійних причин.

Окрім того, не вітається обжерливість. Незважаючи на те, що цей день не обійдеться без застілля і святкування з близькими, потрібно постаратися знати міру в їжі.

Сварки, образи, претензії, заздрість і будь-які прояви конфліктів та негативних емоцій також потрібно уникнути.

Джерело.