Тренди застосування трекових систем освітлення

0
491

Споживачі все частіше пред’являють до освітлювального обладнання підвищені вимоги. Вони вважають за краще користуватися зручними, мобільними і функціональними пристроями освітлення. Оскільки в більшість сучасних елементів працює на основі led світильників, витрати на електроенергію вже не є основоположними факторами в їх виборі. Перевага все частіше віддається певній індивідуальності, простоті експлуатації та іншим споживчим якостям. Ідеальним рішенням, з урахуванням вищесказаного, вважаються трекові світильники на шинопроводі. Якщо ви тільки задумалися про модернізацію поточного освітлення, то дана стаття допоможе в прийнятті остаточного рішення.

Що являє собою трек-система?

Подібне обладнання встановлюється не тільки в торгових точках, закладах громадського харчування, салонах краси, а й житлових об’єктах, в тому числі приватних і багатоквартирних будинках. Основою каркаса і живлення трекової системи освітлення є шинопровід (напрямна), що представляє собою профіль з П-подібним перетином. В процесі експлуатації він не вимагає обслуговування. Володіє спеціальними виступами, бортами, необхідними для закріплення трекового споту. Зазначений елемент виготовляється з полегшеного матеріалу (частіше алюмінію).

Система складається з декількох ділянок треку необхідної довжини, а також сполучної фурнітури. Усередині освітлювального шинопровода знаходяться струмоведучі мідні провідники. Вони служать для подачі живлення на світильники, що фіксуються до «рейки» за допомогою адаптера. Пристрої освітлення можна без проблем переміщати по всьому треку, повертати в необхідному напрямку, змінювати кут нахилу. З одного боку шини розміщується заглушка, з іншого – клеми для підведення живлення. У разі необхідності побудови нової конфігурації трек системи, зазначені компоненти демонтуються і на їх місце ставляться з’єднувачі і потрібні «відрізки» шинопровода.

Вибираємо колірну температуру світлодіодних світильників

Допускається установка на трек систему освітлення пристроїв з різними технічними характеристиками. Необхідно звернути увагу на колірну температуру, яка вимірюється в одиницях за шкалою Кельвіна. Цей показник відповідає на створення правильного освітлення. Слід зазначити, що лампи, що мають відповідний параметр на рівні 3000-3300К здатні випромінювати тепле світло. Світильники, що працюють в діапазоні 4000-4500К, забезпечують подачу білого потоку. Значення вище використовуються для отримання холодного світла.

Трекова система надає величезні можливості в оформленні інтер’єру конкретного простору. Всі елементи шинопровода в кінцевому підсумку повинні стати частиною однієї конструкції. Лампи можна встановлювати в необхідному місці, з різною колірною температурою і направляти їх в потрібну сторону. Подібне обладнання дозволяє створювати правильне освітлення, створювати акценти на деталях інтер’єру, забезпечувати зонування простору і вибирати оптимальну світлову сцену.

Яким чином і де встановити трековий led світильник?

Пристрої ідеально підходять для оформлення дитячої кімнати. Краще вибирати світильники, здатні на виході давати світловий потік різної колірної температури. Буде потрібно, як мінімум, установка двох незалежних трекових шинопровода, кожен з яких буде живиться від окремого вимикача. Робоча зона, письмовий стіл бажано підсвічувати пристроїв на 4000-4300К. крім того фахівці рекомендують школярам встановлювати лампи з білим світлом. Слід врахувати, що обраний спектр випромінювання здатний підвищити зібраність, увагу, ефективність розумової діяльності і надати заряд бадьорості вашому чаду.

Другу спот систему з теплим світлом зазвичай розташовують по центру кімнати і використовують її в якості загального освітлення. Вона забезпечить ідеальні умови для комфортних ігор, занять улюбленим хобі, читання і спокійного відпочинку. Додамо, що тепле світло надає заспокійливу, заколисуючий вплив на організм людини. Правильний підхід до даного питання дозволить вже незабаром помітити, наскільки краще і швидше дитина почне засвоювати матеріал. У нього підвищиться уважність і посидючість. Крім цього було помічено, що з «теплим» освітленням діти стають спокійнішими.

Окремо необхідно сказати про кухонній зоні. За допомогою підвісних світлодіодних світильників в приміщеннях забезпечується підсвічування фасадів меблів. Як і у випадку з дитячою кімнатою, ідеально підійдуть однофазні треки. Світильники бажано підбирати з вузькими кутами розсіювання. Загальне освітлення кухні краще формувати пристроями, потужність яких не буде перевищувати 20 Вт. Подібним чином можна оформляти і вітальні кімнати, забезпечуючи частковий або повний мінімалізм. Ідеально з трек світильниками буде виглядати лаконічна меблі в білих, чорних або сірих кольорах з правильною геометрією.

Трекова система освітлення активно використовується при оформленні нежитлових просторів. На її основі задається необхідна Стилістика невеликих магазинів, кафе, виставкових комплексів, торгових центрів. У великих гіпермаркетах часто встановлюють пристрої з білим світловим потоком. Холодне світіння актуально у випадку з ювелірними магазинами, що спеціалізуються з продажу намист, прикрас, дорогоцінних каменів, дорогої біжутерії, наручних годинників, кулонів, ланцюжків і т. д. Багато торгові комплекси замінюють застаріле Освітлювальне обладнання на більш прогресивні трек світильники, що, крім краси, приносить комерційну вигоду.

Якщо необхідне створення правильного освітлення в приміщеннях з невисокими стелями, допускається закріплювати шинопровід безпосередньо до горизонтальної поверхні. У більш об’ємних просторах, треки можуть підвішуватися на спеціальних тросах, з можливістю регулювання їх довжини. Таким чином, створюється ідеальне освітлення, з яким покупці зможуть відчувати себе максимально комфортно і легко. Подібні умови “змусять” їх провести в магазині максимально довгий час, розглядаючи вміст вітрин, полиць. Як наслідок, буде відбуватися більше покупок. Світильники на шинопроводі зуміють підсвітити товар з вигідного боку, створити відповідний акцент.

До переваг використання трекових світильників необхідно віднести:

  • Економію електроенергії;
  • Створення спрямованого світла;
  • Функціональність системи, можливість заміни джерел освітлення;
  • Легкість монтажу треку, мінімальні трудовитрати.

Врахуйте, що від ефективності використовуваної системи освітлення залежить настрій, комфорт, самопочуття людини.

Експерти магазину освітлення МамаДекор завжди допоможуть підібрати і купити трекову систему. Доставка здійснюється в усі куточки України.