“Трамбують вас в автобус по 50 чоловік і довозять до найближчої заправки”: український заробітчанин розповів про жахливі умови перетину українцями кордону

0
644

Українців, які повертаються з Польщі додому, переправляють через кордон у нелюдських умовах, неприпустимих під час карантину й епідемії коронавірусу. До слова, щоб дістатися додому до закриття кордонів, тисячі наших земляків стояли годинами на морозі в чергах на пунктах пропуску.

Про це повідомляє “Цинічний Львів”, покликаючись на 24 канал і розповідь заробітчанина, який повертався додому. Його історію на своїй сторінці у Facebook опублікувала його сестра Мар’яна Скарбюк.

“Вчора повертався з Польщі. Зараз опишу, як виглядає цей процес. До кордону вас везе перевізник ціна від 200-500 злотих. Потім – висаджують на кордоні і все. Ви займаєте чергу і стоїте. Я зайняв чергу в 21:00. Польський кордон абсолютно відкритий для українців – їдьте додому. Українські прикордонники дзвонять і кажуть, скільки людей пропустити. Приблизно 50 чоловік проходить в одну годину. Простоявши цілу ніч на морозі, вже о 12 годині наступного дня я добрався до воріт, щоб пройти польську сторону. В черзі за весь цей час люди билися, штовхалися, стояли вагітні жінки, люди старшого віку, були такі що не могли стільки часу стояти втрачали свідомість і їх вже заносили без черги”, – розповідає чоловік.

Він додав, що перейшов польську сторону о 13:00, а до української потрібно було їхати на автобусі:  100 м вартували 50 злотих з людини. Потім ціну знизили до 30 злотих. Тут варто зазначити, що в цей час на кордоні були автобуси ДСНС, які мали довозити людей безкоштовно. Проте приватні перевізники вирішили добряче підзаробити і трамбували в автобус по 50 чоловік. Зі слів заробітчанина, за один “підхід” водій заробляв понад 1500 злотих.

“Вже майже на виїзді вас всіх виганяють з автобуса і міряють температуру. За ніч стоячи в черзі в мороз я одягав на себе усе, що мав: три светри, дві пари штанів, три пари шкарпеток… Тому температури у мене не було, як і ні в кого в автобусі. Далі вам роздають анкети, які ви маєте заповнити під час карантину. Стоїть один стіл без стільця і одна ручка на нас всіх. Хто писав на стільці, хто на на спині, хто на коліні… І ось ви здаєте анкети, вам віддають паспорти, заганяють всіх назад а автобус і він везе вас з митниці на найближчу заправку. Там всі виходять і ідіть куди хочете, – веде далі оповідач. – Для всіх переляканих хочу сказати, що ми повертаємося з цивілізації. На кожній польській фірмі безплатно роздають маски і рукавички, не по одній парі, а по п’ять десять, тому в тій добовій черзі я не бачив ні однієї людини без маски чи рукавичок. В магазинах у Польщі перед входом стоять безплатні атнісептики і охраннік який вас без маски не пустить. Ті випадки захворювання що є в Польщі то привозять поляки, які повертаються з Європи до додому. На кордоні вони не стоять, а їдуть відразу до дому, якщо машини немає до дому вас завезуть”.

Чоловік каже: поляки справді дотримуються карантину, бо за порушення будуть змушені платити штраф – 15000 злотих. До того ж людей, які повертаються з-за кордону, щодня перевіряють, чи дотримуються вони карантину.

“Тому для переляканих: сходіть вмийтеся холодною водою. Ми вертаємось додому, хоча краще б не верталися, бо якщо захворіти там, то у вас буде безоплатне лікування в окремих боксах незалежно від того, є у тебе страховка, чи немає. І останнє: на час карантину у Польщі люди будуть отримувати 60% своєї зарплати, якщо фірма закрилася, такі собі оплачувані канікули. А у нас що?”, – підсумовує чоловік.