Тополиний пух не викликає алергію – Супрун спростувала черговий міф

0
682

Втім, тополі все ж мають стосунок до алергії.

Тополиний пух не викликає алергію і масове вирубування цих дерев у місті не допомагає її подолати.

Про це заявила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

За її словами, тополиний пух може потрапляти в очі чи до носа, але він — лише механічний подразник, а не алерген. Насправді загострення алергії викликає цвітіння диких злаків, як то тимофіївки, яке в часі збігається з дозріванням насіння тополі. Саме пилок злаків розноситься вітром і викликає алергію.

Втім, тополі все ж мають стосунок до алергії.

“Тополя це дводомна рослина. Є жіночі дерева, які утворюють насіння, оточене пухом, а є чоловічі дерева, які навесні виділяють пилок, який розноситься вітром. Тополі дійсно можуть викликати алергію, але навесні, в березні чи квітні, коли квітнуть чоловічі дерева, і їхній пилок ми вдихаємо. Але це все одно не означає, що слід знищувати тополі”, – написала Супрун у Facebook.

В. о. міністра зазначила, що часто алергія розвивається в людей з сімейною історією алергії та астмою. Супрун додала, що масштабне дослідження показали, що ранній контакт із пилком захищає від розвитку алергій, а не навпаки.

“Тобто пилок тополь та інших рослин, який ми вдихаємо в ранньому дитинстві, захищає нас від алергії в майбутньому. З котиками та генетично зумовленою астмою, до слова, та сама історія — пухнастики зменшують ймовірність розвитку астми в дитини”, – написала урядовиця.

За словами Супрун, імовірність розвитку в дитини алергії чи астми збільшують пасивне куріння, пліснява в помешканні, раннє лікування антибіотиками, забруднення повітря зваженими частками та оксидами сірки і азоту.

Що стосується дерев, то вони допомагають боротися з алергією та астмою. Найбільш ефективними очищувачами повітря є хвойні дерева, дуб і падуб, а також старі і великі верби, катальпи, платани, липи, клени, гінкго та гледичія колюча.

Супрун зазначає, що для найбільшого ефекту в місті мають бути широколистяні дерева, хвойні та чагарники, що рівномірно ростуть і утворюють затінок. Просто парків і скверів замало для боротьби із забрудненим повітрям, високою температурою і одним з їхніх наслідків — алергією.

“У здоровому місті не рубають тополі заради боротьби з алергіями. В ньому косять газони, садять дерева та кущі на кожній вулиці”, – резюмує в. о. голови МОЗ.