Топ Поломок Пральних Машин (Як їх усунути)

Що робити якщо пральна машинка тече? Як усунути несправності двигуна пралки? Читайте у нашій статті!

0
145

Пральна машина – помічниця у вирішенні побутових проблем, яка вже стала невід’ємною частиною кожної квартири та будинку. Без неї важко уявити нормальну роботу готелей, кафе, ресторанів та інших закладів громадського харчування. На жаль, не завжди машина працює досконало, можуть спостерігатися проблеми з програмним функціонуванням, або з’являється вода внизу корпусу, і це однозначно свідчить про порушення професійного циклу. Однозначно, треба викликати майстра, щоб він знайшов поломку, зрозумів її сенс та замінив потрібну деталь.

Види поломок пральних машин

Фахівці з ремонту визначають декілька найпоширеніших проблем з пральною технікою. Деякі з них вимагають заміни деталі, деякі – її ремонту. Серед найтиповіших варіантів визначають такі:

 • вода не заходить до барабану;

 • агрегат не вмикається / не вимикається;

 • підвищена вібраційність та гул при роботі;

 • протікання води з корпусу, або з люку для закладання білизни;

 • не обираються програми для роботи, або працюють некоректно;

 • погана якість прання чи полоскання білизни.

Кожну з них розглянемо детально, але спочатку звернемо увагу на типові фактори, які активізують поломку деталей. Перш за все, це вік машинки – чим він більший, тим вище вірогідність, що деталі поступово будуть виходити з ладу. Крім того, на поломки впливають такі фактори:

 • інтенсивне користування технікою;

 • жорстка вода та відсутність пом’якшувального фільтру у системі підключення водопостачання до машинки;

 • нехтування правилами експлуатації – непрочищання фільтрів, резинки для уплотнення барабану, лотків для прального порошку;

 • події, які непов’язіні із поведінкою користувачів: відімкнення електрики під час роботи машини, потрапляння у барабан води з накипом та їржою із центральної системи подачі.

Вода не заходить в барабан

Це може говорити про те, що порушена цілісність шлангу, що йде з центрального водопроводу, який доставляє воду в систему, або він перегнувся. Варто провести візуальний огляд системи, зрозуміти, чи є пошкодження та у випадку його фіксації, змінити шланг, уважно переглядаючи місця кріплення. Треба додатково використовувати металеві муфти для фіксації. Крім того, причинами того, що вода не потрапляє в машину, можна вважати:

 • відсутність її у центральному водопроводі, або слабкий напір;

 • перекритий центральний кран подачі води.

Пральна машина зупиняється під час прання

Часто причиною несправності є забиті фільтри та порушена цілісність шлангових систем. Нерідко основною причиною недоліку є перевантаження барабану значним об’ємом білизни. Але найчастіше це говорить про те, що стався програмний збій, або порушена цілісність електричного проводу, що використовується для підключення до електромережі. У вирішенні цієї проблеми без фахівців центру просто не обійтись, оскільки окрім візуального обстеження вони проводять програмний скринінг, визначаючи, що саме вийшло з ладу датчик води, програмер.

Якщо зламався датчик, який визначає рівень води, то машина «не розуміє», що потрібно її злити та потім зупинитися, або навпаки датчик показує, що рівень води мінімальний і треба вимикатися, коли насправді це не так. Як результат, машинка вимикається в процесі роботи, не завершуючи повний цикл.

Підвищена вібраційність та гул при роботі

Ця проблема є результатом порушення рівня позиції машинки, або, якщо вона стоїть на слизькій підлозі, наприклад, з кахелю. Високий гул говорить про такі можливі несправності:

 • забиваються фільтри;

 • барабан втрачає робочий ресурс.

Протікання води з корпусу

Для того, щоб визначити, що саме є першопричиною, треба візуально оцінити агрегат та зрозуміти, з якого місця витікає вода. Як правило, ремонт пральних машин у Львові багатьох клієнтів цікавить саме з цієї причини. Типовими причинами протікання можна вважати:

 • порушення цілісності тену на тлі його поржавіння;

 • потрапляння в шланги та фільтри сторонніх предметів, пилу та грязі;

 • порушення роботи техдатчику.

Окрім того, якщо вода виливається з люку, це говорить, що він не щільно закритий, і, наприклад, потрапили на місця фіксації речі, і таким чином, не створена повна ізоляція. Якщо вода виливається з контейнеру, куди закладається порошок чи кондиціонер, це говорить, що мильних засобів забагато, або контейнер брудний і з нього не може витікати у нормальному режимі мильна вода. Якщо дрібні деталі, наприклад, гудзики, волосся, декоративні прикраси з одягу забили шланг та фільтр, то калюжу під машинкою можна очікувати у будь-який момент.

Не обираються програми для роботи, або працюють некоректно

Це говорить про порушення роботи програмного модуля. Замінити несправну деталь можуть фахівці центру, попередньо визначивши, що саме не працює. Типовим різновидом порушення обороти є ситуація, коли на одному чи іншому режимі машинка не викручує одяг. Це може бути пов’язано з такими причинами:

 • «програмний мозок» працює некоректно, наприклад, після непланового вимкнення електроенергії, яка відбулася в процесі роботи машинки;

 • недостатня кількість обраних обертів для роботи, наприклад, для цупкої тканини чи махри 400 обертів у хвилину мало, аби з речей прибрати воду, – треба обирати 600 чи 800 обертів.

Погана якість прання чи полоскання білизни

Незважаючи на те, яка у вас машинка за видами завантаження: з горизонтальним чи вертикальним люком, який у вас бренд чи скільки років працює агрегат, можна зустрітися з тим, що речі не якісно прасуються, або після прання, на них відчувається значна кількість мильного розчину. Перш за все, треба перевірити, наскільки правильну кількість миючих засобів в залежності від розміру та типу тканини ви використовуєте. Якщо з цим немає проблем, треба говорити про можливі порушення у таких сферах:

 • забруднені фільтри та шланги брудом, залишками мильних продуктів, через які поступає чиста вода до барабану;

 • порушення функцій програмного модуля;

 • поломки у двигуні та вихід з робочого стану щіток.

Як замінити тен в пральній машині?

Порушення функціонування тену, його форми та цілісності є найтиповішою причиною поломки машинки. Справа у тому, що при постійних інтенсивних навантаженнях, а також під впливом жорсткої води на тені – ключової деталі для нагрівання води утворюється шлакові нарости, іржа, і як результат, активна корозія псує нормальний ритм роботи. Додатково через накип можуть вийти з ладу реле та датчик нагріву. Якщо ви помічаєте, що виставляючи нагрів на 50 та більше градусів, забираєте випраний одяг холодним, – це перша ознака, що деталі працюють некоректно, а вода не нагрівається до потрібної позначки.

Заміни його самостійно просто нереально, тому варто викликати фахівців. Треба не лише знати, де розміщений тент, але акуратно його зняти, від’єднавши інші деталі, а згодом повернути усі механізми на місця та забезпечити цілісність корпусу. Професійний та оперативний ремонт пральних машин у Львові враховує всі потреби клієнтів. Знаючи, як важко залишитися без пральної машини, майстер швидко виїджає на об’єкт, тестує агрегат та визначає тип поломки, обираючи необхідну модель тену для заміни. Якщо заміну тену можна зробити у будинку власника, то машинка не транспортується до сервісного центру. Як результат, пральна машина починає працювати у звичному режимі, наче вона нова.