The Guardian: Особиста зустріч Трампа з Путіним може містити ключі до їхнього романсу

0
378

Демократи кажуть, що Трамп намагається приховати свою розмову з президентом Росії про їхні подальші дії.

Відтоді як президент США присягнувся, що зустрічався зі своїм колегою, Володимиром Путіним всього 5 разів, деталі їхніх діалогів не розголошувалися не лише публічно, але й для державних вищих чинів.

Демократи в конгресі наразі вимагають деталей цієї конверсації. Вони кажуть, що секретність таких зустрічей породжує виникнення свіжих запитань щодо характеру стосунків між президентами, і це стає суб’єктом розслідувань.
Зустрічі з Путіним турбують не лише демократів, але й деяких інших лідерів.
Вони використають свою новоспечену більшість і встановлять широку мережу навколо президента, його родини та бізнесу.

Комітет судової влади оприлюднив документи до 81 особи та організації про контакти помічників Трампа та Москви для того, щоб приховати можливі грошові виплати жінкам та порушення правосуддя.

Це все відбулося через тиждень після того, як колишній адвокат Трампа, Майкл Коен, дав показання перед конгресом щодо злочинної діяльності президента, яка тривала десятиліттями.

Тим не менш, на думку деяких експертів, коли йдеться про розкриття мотивів прагнення президента США до більш тісних зв’язків з Кремлем і складної мережі контактів між його соратниками і Москвою, мало взаємодій може бути такими взаємно послідовними, як між Трампом і Путіним.

«Які ж там речі обговорювались, що президент не хоче поділитись ними?»- сказав Стівен Пайфер, колишній посол США в Україні, який раніше працював у Раді національної безпеки Білла Клінтона як старший директор посольств Росії, України та Євразії.

«Чи він обговорює вежу Трампа? Яка ціль дискусії? Ми просто не знаємо…»
«Я не знаю, чому у президента немає людини, яка б записувала його офіційні розмови. Це було б найкращим способом позбутися будь-яких підозр, що діється щось погане»

Фактично, перекладачі були присутніми на зустрічах Путіна з Трампом, наприклад в Гамбурзі в 2017 році та в Гельсінках минулого року. Проте, президент зробив незвичайні кроки, щоб зберегти свої діалоги приватними.

Позиція Трампа щодо Росії була в центрі уваги у свій час у Білому домі, вводячи в обману чиновників національної безпеки і викриваючи розбіжності між президентом і відомими членами його адміністрації.

У перший рік свого перебування на посаді, після того, як Конгрес охопив більшість, яка підвердила право вето, Трамп з сумнівом підписав санкції, які частково були прийняті для покарання Москви за втручання у вибори 2016 року. Проте, він чинив опір накладанню додаткових санкцій на підтримку Кремля у справі з Сирійською хімічною зброєю.

Президент публічно не погодився з представниками своєї розвідки щодо звинувачення Росії у прагненнях втручання у вибори США. Адміністрація не робила достатньо, щоб зірвати російські кібератаки частково тому, що Трамп не дозволив здійснення таких заходів.

Трамп продовжував висловлювати захоплення Путіним, погоджуючись з  його запереченнями про участь Росії у виборах 2016 року на саміті у Фінляндії. Це призвело до того, що президент прямо суперечив американській розвідці, через що й отримав лавину критики.

Демократи кажуть, що сильні спроби Трампа приховати свої комунікації з Путіним, піднімають питання про його мотивацію у налагодженні більш тісних відносин з режимом, який вважається головним противником США.

Цього тижня представники Палати розвідки, комітети з питань закордонних справ та нагляду почали глибоку контррозвідку на зовнішньополітичні проблеми, особливо у світлі активної російської кампанії з неналежного впливу на американські вибори.

«Крім того, такі твердження, якщо вони є правдивими, підривають належне функціонування уряду, зокрема, доступ Департаменту до важливої інформації, пов’язаної з його дипломатичною місією, і його здатність розвивати і виконувати зовнішню політику, яка посуває наші національні інтереси. .»

Якщо комунікації Трампа були навмисно виключені з офіційного реєстру, то це порушення федеративного закону, який вимагає, щоб президенти та інші посадові особи зберігали такі матеріали.

Свідчення Коена відкрило кілька рядків розслідування щодо зв’язків Трампа з Росією. Але деякі розкриття привернули більше уваги, ніж ті, що стосуються переговорів про будівництво вежі Трампа в Москві.

Раніше Коен повідомив сенатському комітетому розвідки про розмови стосовно башти Трампа, що закінчилися до лютого 2016 року, коли почалося первинне голосування. Пізніше, через співпрацю зі спеціальним адвокатом, було виявлено, що спроби досягти угоди продовжувалися, принаймні, влітку, після того, як Трамп фактично забезпечив республіканську номінацію.

Коен, який буде доправлений у в’язницю на трьохрічний термін у травні, заявив, що отримав непрямий наказ від Трампа щодо введення в оману Конгресу. Колишній адвокат президента також повідомив, що двоє дітей Трампа, Дональд Трамп молодший і Іванка Трамп, були проінформовані про Трампову вежу приблизно 10 разів, що суперечило їхнім твердженням про мінімальне знання дискусій.

Демократи сигналізували, що вони будуть викликати і Дональда молодшого, й Іванку перед Конгресом. Вони також викликали Фелікса Сатера, давнього співробітника Трампа, щоб свідчити перед громадським комітетом 14 березня. Сатер був пов’язаний з російським оточенням і нібито запропонував Трампну будівництво вежі в Москві, яке не прийшло в дію, але повинна була б включати пентхаус у розмірі $ 50 млн. Як подарунок Путіну.

Демократи кажуть, що були підстави вникати в переговори, які відбулися, так як, тодішній кандидат, Трамп похвалив Путіна і пообіцяв поліпшити американо-російські відносини.

Напад запитань Конгресом означає, що президент буде залишатися під хмарою розслідувань у найближчому майбутньому, якщо ледь не весь час перебування на посаді. Трамп звинуватив демократів у “президентських домаганнях”, що були більш зайнятими розслідуваннями, ніж законодавчими повноваженнями.

“Замість того, щоб робити інфраструктуру, замість того, щоб покращувати медицину, замість того, щоб робити так багато речей, які вони повинні робити, вони хочуть грати в ігри”, – сказав він.- «Це ганьба для нашої країни.»

Опитування виявило, що більшість американців підтримують розслідування Демократів , хоча й не бажають імпічменту, до якого можуть привести такі дії комітету.

Трамп сказав, що допомагатиме проведенню розвідки, незважаючи на те, що засудив це як полювання на нього. Білий дім стверджує, що багато операцій президента в офісі є захищеними виконавчими привілеями.

Еліс Стюарт, республіканський стратег, сказала, що не дивно, що демократи опинилися в наступі після проведення кампанії в 2018 р. І виступають за відновлення контролю Конгресу виконавчої влади.

“Вони переслідують ту ідею, якої багато людей очікували від них”, – сказала вона. “Республіканці збираються зіткнутися з цим, але це те, що їхня база дійсно хоче їх зробити”.

Стюарт, прихильник Трампа, заявив, що для демократів «доречно» ставити запитання і вимагати документи.

“Я беру на себе слова президента і адміністрації, коли вони говорять, що немає нічого поганого, що немає змови”, – сказала вона.

“Найкращий спосіб для них, щоб вони вже відпочили, – це продовження розслідувань, нам варто розмістити інформацію та дозволити їм знайти те, чого вони шукають, і тоді ми зможемо рухатися далі”.