Термоконтейнери — необхідне обладнання для закладів громадського харчування і не тільки

Поради щодо вибору термоконтейнерів. Основні характеристики термобоксів. Як зробити доставку їжі в термоконтейнерах зручнішою і безпечнішою.

0
139

Пандемія внесла серйозні корективи в роботу багатьох закладів. Кафе і ресторани частково або повністю почали переходити в режим «онлайн». Це відбилося на специфіці розподілу робочої сили і оснащенні закладів.

Індустрія громадського харчування відчула гостру потребу в кур’єрах, тому що питання доставки їжі стало пріоритетним. А щодо оснащення, зросла необхідність в якісному одноразовому посуді: контейнерах для транспортування, одноразових столових приборах, паперових стаканчиках і кришках для них.

Необхідність у термоконтейнерах також істотно зросла

Якщо говорити про професійне обладнання, то тепер всім кафе і ресторанам потрібні термоконтейнери. Раніше їх потребували переважно постачальники м’ясної і рибної продукції, заморожених овочів та напівфабрикатів. Але тепер термоконтейнери — мастхев і в закладах громадського харчування.

Службам доставки і кейтеринговим компаніям також не обійтися без таких боксів. Навіть продуктові супермаркети почали активно привозити продукти своїм покупцям і відчули потребу у спеціалізованому обладнанні.


Серед потенційних покупців термобоксів — не тільки служби доставки і заклади громадського харчування, а й продуктові супермаркети.


Доставка їжі має бути безпечною

При доставці продуктів ключовий момент, на який потрібно звернути увагу, — це безпека. Швидкопсувні продукти (рибу, морепродукти, м’ясо, молочні вироби) потрібно транспортувати в теплоізольованих боксах або сумках.

Такі бокси підтримують температуру вмісту на вихідному рівні або забезпечують її несуттєву зміну протягом декількох годин.

Конструкція термобоксів може повністю складатися з теплоізоляційного матеріалу або бути виготовлена з пластику, мати подвійні стінки та містити теплоізоляційний шар в якості наповнювача.

Матеріал термобоксів має низьку теплопровідність. Завдяки цій властивості, температура вмісту змінюється незначно.

Термоконтейнер об'ємом 86 л, з фіксаторами для дверцят
Важлива деталь всіх термоконтейнерів — кришка або дверцята, які мають щільно закриватися

Основні характеристики термобоксів

Термобокси характеризуються:

 • місткістю;
 • теплоізоляційним матеріалом;
 • числом відділень;
 • видом ручок для транспортування;
 • фіксаторами, які забезпечують щільне закривання кришки (ця деталь є не у всіх контейнерах).

Від матеріалу, в свою чергу, залежить:

 • вага контейнера;
 • його теплоізоляційні властивості;
 • міцність і зносостійкість.

Який матеріал термоконтейнера обрати?

Термобокс повинен бути легким. Настільки, щоб співробітник доставки міг без проблем нести порожній контейнер в одній руці. З цих міркувань фахівці «НОРМАК» рекомендують обирати контейнери, повністю виготовлені з теплоізоляційного матеріалу. Це може бути спінений поліпропілен. Він:

 • забезпечує мінімальні зміни температури продуктів;
 • на 96% складається з повітря (бокси з нього — легкі і зручні);
 • ударостійкий і довговічний (контейнери з пінополіпропілену можна ставити один на одний);
 • без складнощів очищається від забруднень (такі бокси можна мити в посудомийній машині).

EPP — Extruded Polypropilene


У термоконтейнері з EPP температура продуктів незначно змінюється протягом 3–5 годин (на 2–4 °C за годину, в залежності від вихідної температури).


Що робить термоконтейнер зручним для співробітників доставки?

Термобокс повинен мати зручні ергономічні ручки для транспортування. Оптимальний варіант — ручки у вигляді поглиблень в бічних стінках. Такі ручки — надійні. Вони не зламаються в самий непідходящий момент і не будуть заважати при зберіганні контейнерів.

Якщо ж говорити про термосумки, то тут варто звернути увагу на ремінці. Вони мають бути виготовлені з міцного матеріалу.

Штабелювання термоконтейнерів

Іноді виникає необхідність переміщати одразу кілька заповнених контейнерів на спеціальному візку. Але для того, щоб така конструкція з боксів була надійною, вони повинні фіксуватися один на одному. Тому обирайте термоконтейнери, які штабелюються. Їх можна надійно закріпити, щоб вони не з’їжджали під час транспортування.

Термосумка з двома секціями

Коли кур’єр має в розпорядженні лише одну термосумку, важливо, щоб в ній було дві автономні секції. Тоді в такій сумці можна одночасно перевозити гарячі страви та заморожені (охолоджені) продукти.

Важливі деталі при виборі термоконтейнера

Обираючи термоконтейнер, зверніть увагу на:

 • щільність прилягання кришки;
 • спосіб завантаження (він буває верхнім або фронтальним);
 • наявність зони для стікерів.

Бізнес по доставці продуктів процвітає з кожним днем. І разом з тим зростає і необхідність в якісних термобоксах. Фахівці Normak.com.ua допоможуть Вам з вибором професійних контейнерів та іншого необхідного обладнання для cфери HoReCa.

Контакти компанії «Нормак»

Телефон: 044 383-59-50, 068 564-58-52, 066 055-18-99

Адреса: вул. Робоча 89, м. Дніпро, 49008, Україна

Email: info@normak.com.ua

Instagram: instagram.com/normak_ua/

Підготовлено до публікації
в Ideas Bureau Slav.ua

Ideas Bureau Slav.ua — комплексне просування вашого бізнесу. Надійно. Професійно.