Технологія укладання бруківки під автомобіль

0
3582

Крім пішохідних доріжок, часто виникає потреба в укладанні тротуарної плитки в місцях проїзду автомобіля.
Це можуть бути стоянки, заправні станції, паркування, вантажні термінали, приватні території з можливістю заїзду транспорту.

Яка ж технологія укладання бруківки в місцях, де можлива підвищена навантаження, чи відрізняється технологія укладання бруківки під авто від пішохідних зон?

Товщина бруківки

Заїзд автомобіля на тротуарну плитку створює для неї підвищене навантаження, в зв’язку з цим, бруківка з товщиною 4 см не підходить для укладання поверхні під заїзд автотранспорту.

Товщина бруківки під покриття проїздів для автомобілів повинна бути не менше 6 мм, при цьому перевагу краще віддати малому чи середньому формату бруківки через їх більш високі характеристики міцності. Форма і колір плитки вибираються індивідуально.

Якщо це майданчик чи дорога, де буде здійснюватися частий рух транспорту, включаючи вантажні авто, тоді – 8 см і більше.

Рекомендації по облаштуванню основи

Для безпомилкового вибору необхідних шарів для заповнення «корита», потрібно визначити тип ґрунту на ділянці. Найбільш витратним вийде облаштування основи на глиняному ґрунті, найменш – на піщаному.
Склад основи потрібно обирати в залежності від складу грунту. Співробітники спеціалізованої компанії BrukArt завжди допоможуть вам визначитися з наповненням подушки, можливо, запропонують кілька варіантів.

Технологія укладання бруківки під автомобіль нічим практично не відрізняється від технології укладання поверхні під пішохідні доріжки. Головна відмінність – це облаштування основи дорожнього покриття, а саме збільшення шару піску, відсіву та щебеню.

Самі ж етапи укладання залишаються незмінні:

  • розмітка поверхні;
  • вирівнювання і ущільнення основи;
  • установка бордюрної лінії на бетонну подушку;
  • засипка та ущільнення шарів піску, щебеню, відсіву (необхідного матеріалу);
  • викладка бруківки;
  • заповнення швів піском;
  • трамбування бруківки (пісок змести до трамбування);
  • фінальне заповнення швів і прибирання зайвого піску.

Якщо «подушка» буде погано утрамбована, при заїзді автомобіля можуть з’явитися впадини. Детальніше про технологію укладання бруківки читайте тут.

Як обрати якісну бруківку?

Купуючи бруківку або тротуарну плитку, попросіть продавця показати розрізаний зразок з реалізованої партії. Він зобов’язаний це зробити, а якщо відмовляється, то просто не купуйте такий товар. Розріз повинен мати однорідну щільність і в ньому не повинно бути ніяких сторонніх вкраплень. Їх наявність говорить про низьку якість матеріалу.