Святослав Сірий: “Проблеми з муніципалами немає. Самі муніципали є проблемою”

0
1759

Нещодавно всі львівські ЗМІ прогриміли новиною про те, що двох заступників мера міста, Андрія Садового, активісти облили фарбою під час засідання виконкому. Хто ж знав, що вчинок такий є вмотивованим, адже громадські активісти хотіли почути відповіді на запитання, про болючу гнійну рану міста Лева – незаконну діяльність муніципальної варти.

“Цинічний Львів” поспілкувався з одним з учасників акції, Святославом Сірим, що є начальником штабу “Нацкорпусу” Львівщини та обговорив вищезгадану ситуацію.

Опишіть коротенько проблему з муніципалами: як довго вона вже існує у Львові, чи траплялись інші інциденти, можливо з активістами Нацкорпусу? Це поодинокі випадки чи вже постійне, стале явище?

Проблеми з муніципалами немає. Самі муніципали є проблемою. Це абсолютно непотрібна структура, на яку витрачають шалені кошти з бюджету міста, орієнтовно 50 млн. грн. щороку.

Це організація, яка не те що не виконує своїх статутних функцій, а постійно порушує закон: діє виключно в інтересах мера, а не містян, за чий кошт між іншим існує. По суті, це робить муніципалів особистою армією Садового, яку забезпечує громада.

У нас з ними постійно інциденти, коли вони перешкоджають активістам та громадянам відвідувати сесію міської ради. Міська рада придумала собі ухвалу, яка суперечить закону України про доступ громадян до адмінбудівель. Крім того, що ця ухвала була вже давно скасована судом, вони примудряються не виконувати рішення суду і постійно провокувати конфлікти з активістами. Це однозначно постійне та стале явище.

Чому учасники муніципальної варти концентрують свою увагу на певних незначних проблемах міста, (до прикладу стихійна торгівля, маю на увазі ту бабусю, яка намагається заробити, щоб прожити), коли довкола є інші важливі проблеми, умовно кажучи – незаконні забудівлі комунального майна чи території?

Дуже просто – для того, щоб показувати хоч якусь свою користь. Їх останній публічний фінансовий звіт датується 2018 роком. Публічного звіту про діяльність взагалі не було. Чому? Бо їм немає що показувати.

Єдине, про що вони можуть відзвітувати – це охорона Садового, порушення закону, штатний розпис більше ніж у 300 людей, нові службові машини та крутий одяг з камерами, куплений на наш кошт лише заради картинки та збільшення надутого і фейкового образу Садового як хорошого мера, який дбає про безпеку.

Як відбулась акція протесту в п’ятницю? Скільки було учасників? Якими були основні вимоги та гасла?

Учасників було близько 40. Публіка була доволі різна: громадські активісти, активісти “НацКорпусу”, ветерани та небайдужі громадяни, яких дістало те, що Садовий зі своїми посіпаками вирішують лише питання власних інтересів, а не громади.

На засідання виконкому може, згідно з законом, потрапити кожен громадянин. Натомість муніципальна варта вирішила, що вона вища за закон і не допускала людей на засідання.

В результаті, відбувся прорив і культурна розмова з членами виконкому по критичних питаннях:
Чому Садовий з виконкомом роздає безоплатно квартири тим самим учасникам виконкому, які мають тільки згідно з деклараціями тисячі доларів (як готівкою, так і на банківських рахунках), зокрема пан Бабак?

Чому  ж тоді для сімей загиблих та інвалідів війни квартир не знаходиться?

Як так, “з-під землі”, знаходяться ділянки у центральній частині міста, які передають безкоштовно бог зна кому при ринковій вартості 500-770 тисяч доларів?

Коли припиниться свавілля муніципалів та виконкому, на чолі з Садовим? Коли влада буде працювати над реальними питаннями містян?

Звісно, жодної відповіді ніхто не отримав, тільки хамство і погрози зі сторони чиновників. Відповідно, активісти їх позначили фарбою, щоб всі знали цих негідників в лице.

Складається враження, що муніципали придумали для себе образ “безстрашних “героїв” суспільства”, в який занурились з головою. Але: страждає від такої їх вистави в основному сама громадськість. Як можна протистояти, якщо виникла сутичка з одним із “безстрашних”?

Муніципальна варта має насправді дуже вузькі права. Свою діяльність вони повинні здійснювати виключно з працівниками поліції. Саме цим вони порушують закон і самовільно займаються рекетом, штрафуваннями, вилученнями. Цим вони й суперечать Закону про Нацполіцію.

Панькатись з ними не треба, потрібно захищатись та звертатись у відповідні органи для відкриття кримінальних справ.

На вашу думку, чи взагалі потрібна така варта місту чи можна замінити її якимось функціональнішим формуванням?

Як на мене, така варта місту не потрібна, вона повинна бути розформована. Також потрібно провести аудит, щоб подивитись, хто і що там накрав, а потім притягнути до відповідальності цих негідників.

Нам є на що витратити 50 мільйонів в рік. Наприклад, на придбання карет швидкої допомоги, яких у Львові вкрай мало. Але ж не на приватну армію, яка тільки шкодить місту та загрожує своїм свавіллям громадянам Львова.