Свободу Макару: у Львові вкотре відбувся суд над молодим активістом (ФОТО)

0
759

Чергове судове засідання у справі молодого активіста Макара відбулось сьогодні О 15:15 годині у кулуарах Галицького районного суду. Вкотре у обвинувачення не виявилось вагомих аргументів на доведення провини хлопця.

Сьогоднішні події зумовлені інцидентом, який трапився навесні 2017 року. Тоді 18-річний Макар взяв участь у мітингу під Львівською обласною радою,  головною вимогою якого була амністія учасників АТО.

«У той день поліція не пропускала людей в обласну раду. Чому вони це робили – невідомо. Бо ж насправді не мали жодних підстав, щоб так поводитись: згідно з законом, кожен громадянин може прийти в обласну раду, щоб спитатись про те, що його турбує.

Фото: скріншот з сюжету “Захід.нет”, 2018 рік

Тоді поліція почала застосовувати сльозогінний газ, розпочалась шарпанина. Згодом активістів, які були присутні на мітингу, почали переслідувати. Одним з таких став і я. В моєму домі проводили обшуки, перевернувши з ніг на голову весь будинок. Потім дали 2 місяці домашнього арешту. І вже два роки триває вся ця судова тяганина», – згадує Макар.

Нинішнє засідання було досить коротким. Під час нього суддя вислухав обвинувачення, в лиці одного з поліцейських, який був присутній на мітингу 2017 року, а адвокати поставили йому декілька запитань, ключовим було «Чи впевнені ви, що бачили Макара?»

Вкотре відповідь поліцейського виявилась заперечною і він не зміг засвідчити вину хлопця.

Святослав Сірий, начальник штабу «Нацкорпусу» Львівщини, учасником якого є Макар поділився своїми думками стосовно затяжного процесу вирішення долі активіста:

«З самого початку ми зрозуміли, що справа Макара є політичним замовленням з боку голови ЛОР – Олександра Ганущина, який чи не один з перших почав звинувачувати Макара у найгірших злочинах та писати відповідні акти та заяви.

Що цікаво, той самий Ганущин жодного разу за 2 роки не прийшов на суд. Навіть попри те, що це його пряме зобов’язання як головного заявника.
Натомість ми частіше зустрічаємось з поліцейськими (Ред.-які брали участь у мітингу 2017 року). Жоден з них ще не підтвердив, що бачив, як Макар «взяв участь у побитті та нанесенні тілесних ушкоджень правоохоронцям», як це вказано в підозрі.

Тому тут постає питання до системи місцевої влади, яка вочевидь вирішила просто ізолювати молодих патріотів від їх активних дій, які, напевно-таки, заважають втілити в життя певні брудні політичні схеми».

Святослав Сірий

Наступне судове засідання у справі Макара призначене на 29 серпня. Чи усміхнеться доля хлопцеві наразі не відомо. Та його побратими та посестри впевнені, що хлопця таки виправдають.

«Всі свідчення вказують на те, що Макар не винен. Ми впевнені, що його виправдають. Звісно, справу потрібно закрити, вислухавши всіх, згідно з законом. Та, здається, всім вже й без цього все зрозуміло», – додають вони.

                                Автор:Наталка Попадинець