В Україні розблокують супутникові канали – Офіс Президента

0
1275
Українські медіагрупи домовилися знову запустити незакодовані супутникові версії головних телеканалів до 16 березня. До цього рішення дійшли й тому, що альтернативою для українців стало російське телебачення.
Про це повідомляє Громадське, покликаючись на Офіс Президента, передає “Цинічний Львів”.

“Під час зустрічі з керівниками медіагруп президент Володимир Зеленський зазначив, що через кодування українці не можуть дивитися українські канали, зокрема вздовж контактної лінії та тимчасово окупованих територій. За словами Зеленського, альтернативою стало російське телебачення”, – мовиться у повідомленні.

Так зустрічі домовилися про запуск некодованих міжнародних версій головних каналів, розширення покриття цифровим ефірним телебаченням, запуск соціальних пакетів супутникового ТБ з мінімальною абонплатою. Оператори супутникового мовлення Xtra TV та Viasat мають розробити соціальні пакети супутникового телебачення з мінімальною абонплатою для соціально незахищених верств населення. Таким чином, ці громадяни отримають можливість переглядати закодовані телеканали.

Зеленський запропонував провайдеру ефірного цифрового телебачення “ЗЕОНБУД” до 4 березня 2020 року змінити модуляції сигналу. Це розширить покриття цифровим телебаченням на території держави та полегшить доступ населення до телемовлення, вважають в Офісі президента.

Також “ЗЕОНБУД” до 1 травня 2020 року має забезпечити встановлення цифрових передавачів у 47 населених пунктах України відповідно до раніше взятих зобов’язань. Крім того, оператор повинен модернізувати наявні антенно-фідерні системи для всіх прикордонних територій.

Нагадаємо, з 28 січня 23 популярні в Україні телеканали чотирьох медіагруп закодували супутниковий сигнал своїх каналів. Таким чином ці телеканали стали платними.