Супрун розповіла, які ліки безсилі проти коронавірусу

0
317

Супрун застерігає не вірити маніпуляціям щодо вакцини проти коронавірусу – її наразі не існує.

Ексочільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун розвіяла міфи про засоби захисту від вірусу з Китаю, який швидко шириться світом.

“Чи можна розкривати посилки з Китаю? Чи передаються інфекції через привезені фрукти? Як” підняти “імунітет? У медіа, соціальних мережах і навіть в моїх особистих повідомленнях зростає нова хвиля паніки через Уханьский вірус. І на ній вже готові заробляти шахраї, – написала ексміністерка на своїй сторінці в Facebook.

За словами Супрун апокаліпсису від Уханьского вірусу не передбачається, тому що міжнародне співтовариство робить все можливе, щоб оперативно протидіяти вірусу.

Ексочільниця МОЗу розповіла, які ліки та засоби від коронавірусу (та від звичайної застуди чи грипу) не допоможуть:

БАДи. Особливо, якщо приймати їх “про всяк випадок”.
Імуномодулятори. Такі препарати застосовують у разі серйозних захворювань — онкології чи трансплантації органів. Натомість переконливих доказів, що вони запобігають чи допомагають одужати пацієнтам із грипом чи ГРВІ немає.
Захисні маски. Маски необхідно одягати пацієнтам з метою меншого поширення інфекцій в закритих приміщеннях, або тим, хто здійснює оперативні втручання. Вони не призначені для захисту від потрапляння збудників в дихальні шляхи, тобто маска не захищає від хвороб тих, хто власне її одягає.
Гомеопатія. Тут навіть можна не коментувати, бо найбільш відомий та доведений наукою факт – гомеопатія не працює взагалі. В мережі вже зустрічаються пропозиції “профілактичної гомеопатії коронавірусу” – будьте обережні.
Цибуля. Обкладання та споживання цибулі задля профілактики застуд і грипу не мають жодного наукового обґрунтування.
Оксолінова мазь. ЇЇ противірусний ефект недоведений, крім того її застосування може навіть підвищити шанси захворіти.
У мережі поширюються повідомлення про вакцини, які нібито запобігають захворюванню коронавірусом, а також пропозиції їх придбати. “Не вірте цим маніпуляціям, адже поки такої вакцини не існує”, – застерігає українців Супрун.

Вона нагадала, що специфічного лікування коронавірусу теж не існує і підкреслила, що коронавірусом неможливо заразитися від поштових посилок та від екзотичних фруктів.

Також Супрун дала декілька рекомендацій, щоби зробити себе менш вразливим до будь-яких хвороб:

  • Мийте руки.
  • Збалансовано харчуйтеся.
  • Пийте достатньо рідини.
  • Провітрюйте та зволожуйте приміщення.
  • Займайтеся спортом і будьте фізично активними.
  • Подбайте про достатню кількість сну.