Супрун розповіла, чи можливо підхопити COVID-19 під час відпочинку біля водойми

0
923

Ексміністерка охорони здоров’я Уляна Супрун написала на своїй сторінці у Facebook про те, чи можна заразитись коронавірусом під час купання у воді.

Про це пише “Твоє місто”, передає “Цинічний Львів”.

Так Уляна Супрун посилається на дані американських структур CDC та FDA, які говорять, що наразі немає доказів, що вірус може передаватися через воду в басейнах, гарячих ваннах, спа-салонах або на майданчиках для водних ігор. Особливо, якщо воду в них обробляють хлором.

Так само дуже малоймовірно інфікуватися через воду у відкритих водоймах, річках чи у солоній воді, каже Уляна Супрун, але додає, що беззаперечних доказів цьому поки немає.

Вона наводить кілька тез про те, чому інфікування є малоймовірним:

  • Щоб інфікуватися вірусом найчастіше його частинки потрібно вдихнути, а не проковтнути. Інший шлях зараження – через забруднені поверхні та торкання обличчя без належної гігієни рук.
  • Інші коронавіруси, зокрема, вірус SARS-CoV, який спричиняє хворобу SARS погано виживає у воді
  • РНК вірусу SARS-CoV-2 виявляли в фекальних масах хворих на COVID-19 людей, що, теоретично, можуть потрапити у воду, а потім безпосередньо в організм. Але в такому стані дуже малоймовірно, що вірус залишається активним та небезпечним.
  • У районах, де морська вода змішується із стічними водами, які можуть бути заражені вірусом, теоретично можливо, що дія хвиль і сонця може аерозолізувати ці частинки та перенести через вітер на пляжі. Знову ж таки — дуже невелика ймовірність, що це може трапитися. Хоча, безумовно, у місцях, де вода змішується зі стічними водами, купатися не варто.

Водночас ризик інфікуватися є на пляжах, коли там велике скупчення людей і неможливо тримати дистанцію. Тож Уляна Супрун радить уникати великого скупчення людей – як на березі, так і у воді, надавати перевагу відкритим пляжам на свіжому повітрі, дотримуватись дистанції у щонайменше 2 метри з іншими відпочивальниками, дотримуватись гігієни кашлю і чхання та гігієни рук. А головне – не йти на пляж, якщо маєте ознаки захворювання.

У воді, водночас, говорить Уляна Супрун, можуть мешкати кишкова паличка, збудники дизентерії, сальмонельозу, гепатиту А. Тож купатись можна лише у перевіреній і призначеній для цього водоймі.

Нагадаємо, сьогодні, 20 червня стало відомо, де на Львівщині найбільше хворих на коронавірус.