Суд зняв арешт з майна одного з головних фігурантів організації розтрілу майданівців

0
1632
Суд зняв арешт із майна екс-глави МВС Захарченка.

Печерський суд Києва скасував арешт майна нідерландської компанії “Фонд Адміністративне бюро LVV” у рамках справи про незаконне збагачення і відмивання грошей екс-міністра МВС Віталія Захарченка.

Рішення оскарженню не підлягає.

Загалом йдеться про 20 земельних ділянок, три будинки, квартиру і два машиномісця.

За даними Держархбудінспекції, дозволи на зведення будинку в селі Романків отримувала особисто Людмила Захарченко, дружина колишнього міністра.

Нагадаємо:

  • У листопаді 2018 року повідомлялося, що колишній голова Міністерства внутрішніх справ часів президентства Віктора Януковича Віталій Захарченкопідозрюється у відмиванні близько 10,34 мільярдів гривень через Смартбанк.
  • У квітні 2018 року Печерський районний суд Києва дав дозвіл на спеціальне досудове розслідування стосовно екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка.
  • Захарченка підозрюють у вчиненні та організації вчинення у складі організованого злочинного угрупування низки особливо тяжких злочинів, скоєних у період з 18 до 20 лютого 2014 року у центральній частині Києва відносно мітингувальників та терористичного акту 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві. Слідчі встановили, що провокаторів, які атакували майданівців, особисто координував міністр внутрішніх справ часів Януковича Віталій Захарченко.
  • В листопаді 2017 року стало відомо, що Інтерпол зняв з міжнародного розшуку колишнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та екс-заступника міністра МВС Віктора Ратушняка.
  • Суд арештував усе українське майно і банківські рахунки колишнього очільника МВС Віталія Захарченка.
  • У грудні 2015 року стало відомо, що Захарченко працює експертом у комітеті Держдуми Росії.

Також повідомляється, що майно, яке арештовували у справі проти екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, належить підприємцю, який заперечує свій зв’язок з колишнім чиновником.

Про це йдеться у повному рішенні Печерського райсуду Києва, який скасував арешт майна.

Земельні ділянки та нерухомість належить нідерландському Фонду Адміністративне бюро LVV, а інвестором останнього є Найджелт Брос Холдинг ЛТД з Британських Віргінських островів.

Бенефіціаром “майна Захарченка” є український громадянин, який запевняє, що не має жодного стосунку до Захарченка. Його ім’я зашифроване у публічній версії ухвали.

Раніше підприємець вже довів у суді, що інформацію про його зв’язок з екс-міністром поширювали з метою шантажу.

Судячи з номеру справи, йдеться про Кушнарьова Ігоря Володимировича, який у 2016 році дійсно судився за кілька публікацій в мережі за 2011-2015 роки. Тоді ЗМІ поширювали розслідування про монополізацію ринку оцінних послуг, за якою нібито стояв син екс-президента Віктора Януковича. Журналісти тоді стверджували, що Кушнарьов був причетний до “схеми”. Однак бізнесмен вирішив судитись із розслідувачем, і зрештою уклав з ним угоду, в якій журналіст визнав свою провину та пообіцяв заплатити 200 тисяч гривень відшкодувань.

Оскаржуючи арешт “майна Захарченка”, його власник переконав суд, що легально став власником статків,  і що всі його доходи задекларовані належним чином.

Суддя Печерського райсуду Віталій Писанець не знайшов зв’язку між власником майна і Захарченком та його можливими злочинами, і тому погодився розморозити земельні ділянки, будинки, квартиру та машиномісця.