“Страшна цифра безробітних в Україні”: за рік 2 млн людей, які залишились без роботи

0
409

Згідно з офіційною статистикою, із травня 2020 року майже 2 мільйони українців залишилися без роботи. За офіційною статистикою, нині кожен десятий громадянин не може працевлаштуватися.

Про це пише unian.ua, передає “Цинічний Львів”.

Чинний уряд обіцяв створити 500 тисяч нових робочих місць, насправді ж маємо зростання безробіття.

Відсутність адекватної державної підтримки під час карантину змусила підприємства звільняти працівників і переходити «в тінь». А локдауни ще більше посилили безробіття, яке зростає в Україні третій рік поспіль. Влада намагається виправдатися наслідками пандемії. Але в сусідній Польщі, попри жорсткіший карантин, рівень безробіття сьогодні складає лише 3%. А все тому, що польський уряд, на відміну від українського, активно допомагав бізнесу і створював робочі місця для поляків, які втратили роботу.

У партії «За майбутнє» вважають, що саме неефективна робота українського уряду призвела до зростання тіньової економіки та тіньової зайнятості. «Уряд має якнайшвидше вирішити проблему безробіття, адже кожна втрата роботи — це трагедія для родини. Людям необхідно щомісяця сплачувати рахунки, купувати продукти, ліки тощо», — наголошує лідер партії, народний депутат Ігор Палиця.

За даними статистики, торік кожен п’ятий українець працював неофіційно, а частка тіньової економіки становила 30% ВВП. Натомість незалежні експерти вважають, що рівень тіньової економіки торік наблизився до 50% ВВП, а працювали в ній приблизно 5 млн українців! Без підтримки держави бізнесу важко створювати і зберігати робочі місця, адже за останні 15 місяців підприємці зазнали майже 400 млрд грн збитків.

У партії вважають, що нині багатьом українцям потрібна робота, а не порожні обіцянки влади. Тому «За майбутнє» звернулася до уряду із закликом невідкладно розробити нову стратегію стимулювання зайнятості. В її основі має бути програма стимулювання розвитку бізнесу, зокрема, відродження національної промисловості. Уряд повинен забезпечити сприятливі умови для інвестицій і створення нових робочих місць.