Стало відомо, за скільки українці готові працювати в Польщі: опубліковано дані

0
9189

Робітники з України усвідомлюють свою роль на польському ринку праці і розраховують на адекватну їхній кваліфікації заробітну платню.

Про це свідчать результати другого випуску соціологічного дослідження “Громадяни України на польському ринку праці: досвід, виклики та перспективи”.

“Кількість респондентів, які погоджуються працювати в Польщі за мінімальну погодинну ставку 9-11 злотих, порівняно з минулим роком зменшилася у сім разів – з 40,8% до 6,1%”, – повідомив на презентації PR-менеджер польської компанії EWL Анатолій Зимнін.

Як засвідчило дослідження, у 2019 році подвоїлася (з 17,5 до 33,3%) група працівників з України, які бажали б заробляти від 13 до 15 злотих нетто. Водночас частка респондентів, які розраховують на заробіток від 15 до 20 злотих нетто, зросла майже втричі – з 6,7 до 19%.

Згідно з даними дослідження, половина українських трудових мігрантів (49,1%) нізащо не погодиться працювати в Польщі без укладення контракту.

Три чверті українців (74,7%) повернулися б на Батьківщину за умови збільшення зарплатні. Водночас 32,7% українських працівників хотіли б оселитися в Польщі на постійній основі, 44,6% бажали б цього для їхніх дітей, а 64,4% респондентів воліли б, щоб їхні діти здобули польську освіту.