Стало відомо, яким буде навчальний процес для учнів Львова і Львівщини

0
1482

Навчальний рік у Львові та на Львівщині розпочнеться 1 вересня. Навчальний процес відбуватиметься з врахуванням вимог карантину, окрім Самбора, де діти навчатимуться дистанційно, через червону зону епідеміологічної небезпеки. При цьому у Львові та районах області кожна школа самостійно визначатиме, як саме буде організовано навчальний процес.

Про це повідомляє zaxid.net, передає “Цинічний Львів”.

Виконувачка обов’язків начальниці управління освіти Львівської міськради Леся Васюта розповіла, що з 1 вересня усі навчальні заклади міста Львова готові зустріти школярів. Це буде очна форма навчання – діти повернуться у класи. З її слів, для безпеки учнів та вчителів для шкіл закупили дезінфікуючі засоби, антисептики, захисні маски, безконтактні термометри. На це з бюджету міста виділено 9,3 млн грн.

“Школи напрацювали свої графіки роботи, розклади занять та маршрути дітей, як вони мають рухатися у навчальному закладі, щоб забезпечити максимальну дистанцію між дітьми. Кожен заклад приймав це рішення самостійно.

Наприклад, навчання для початкової школи будуть розпочинатися о 9:00, для середньої ланки о 11:00, а для старших класів о 12:00, щоби діяти якнайменше могли пересікатися у межах навчального закладу. Рекомендовано проводити навчання на свіжому повітрі – на подвір’ї школи, у парках та в інших локаціях”, – розповіла Леся Васюта.

Замість святкових лінійок у львівських школах будуть проводити зустрічі з дітьми на свіжому повітрі, або відразу уроки у класах.

Директор департаменту освіти і науки ЛОДА Олег Паска повідомив, що аналогічно в області кожна школа розробляє індивідуальний режим роботи, залежно від кількості учнів та розміру приміщення навчального закладу.

“Наприклад, якщо є початкова школа, у якій є 30 учнів, по сім-десять учнів у класах, то, звичайно, що вони спокійно можуть ходити до школи, бо і приміщення, і кількість учнів це дозволяють. Є директори шкіл, які перенесли канікули на різні терміни для різних класів. У такий спосіб можна зменшити кількість учнів у школі у певний період. Є школи, які запроваджують навчання у дві зміни, розбивають класи на групи”, – розповів Олег Паска.

При цьому обласний департамент освіти рекомендував, щоби обов’язково повернулися до звичного навчання у класах учні 1-4, 5, 9 та 11 класів. “1-4 класи розуміємо, що дистанційно ми не навчимо учнів писати, і випускні класи – це також важливо”, – пояснює Олег Паска.

На забезпечення шкіл засобами захисту в області додаткових коштів не виділяли. Зі слів Олега Паски – це повноваження місцевої влади. “Хочу зауважити, що відділи освіти мали би мати економію, тому що з 12 березня до завершення навчального року вони мали би зекономити на енергоносіях, харчуванні. Ми вважаємо, що за рахунок цих коштів зараз вони могли би закупити необхідні засоби захисту”, – каже директор департамент освіти і науки ЛОДА.

Окрім того, на Львівщині проводять навчання близько 300 вчителів для опанування методів дистанційного навчання. По три вчителі з кожної школи мають пройти таке навчання, аби вміти працювати з онлайн платформами та передати свої знання колегам. Також обласний департамент освіти рекомендував, щоби кожна школа визначилася, з якою онлайн платформою вона працює. Це на випадок, якщо зміниться епідеміологічна ситуації і якесь місто чи район потрапить в червону зону епідеміологічної небезпеки. Тим часом у Самборі діти до школи 1 вересня не підуть – у місті буде дистанційне навчання через червоний рівень епідеміологічної небезпеки.

Святкових лінійок, за слів Олега Паски, у більшості шкіл не буде. Свято організують за бажанням у невеликих школах або тільки для перших класів – на свіжому повітрі та з дотриманням дистанції.

Нагадаємо, у Львові та області скасували обов’язковий карантин для учнів і вчителів.