Стало відомо, у яких населених пунктах найзабруднішена питна вода на Львівщині

0
7860

За 9 місяців 2019 року лабораторний центр перевірив 2129 джерел  децентралізованого  водопостачання у області,  тобто 15,9 %  від загальної  кількості (індивідуальних криниць, громадських каптажів та  колодязів).

Про це повідомляє Львівський обласний лабораторний центр.

Результати експертиз показали, що найбільш забруднена питна вода на Миколаївщині. Вміст нітратів перевищує норму від 2,1 до 7,1 разів у таких населених пунктах району: с. Демня,  с. Дроговиж, с. Гранки –Кути, с. Верин, с. Гірське, с. Більче, с. Раделичі, с. Тужанівці, с.Станківці.

У Жовківському районі виявили відхилення від 2,1 до 5,3 разів. Зокрема у селах Воля – Висоцька, Стронятин, Добросин, Нове  Село, Бишків, В’язова, Мацошин, Зіболки, Артасів, Лавриків, Городжів, Кам’яна Гора, Добросин.

На Золочівщині нітрати перевищують норму від  2,1 до 5,9 разів. Такі відхилення виявили у криницях сіл Куровичі, Верхобуж, Заставне та В. Вільшаниця.

Експертиза показала перевищення  вмісту нітратів від 2,1 до 6,1 разів у селах Кротошино, Виннички, Лисиничі, Годовиця, Пікуловичі, Підсоснів, Миколаїв, Чижиків та Гамаліївка Пустомитівського району.

На Сокальщині відхилення норми нітратів  у 2,4 – 3,6 раза виявили у селах Пристань, Заріка, Стремінь та Ульвівок.

Як зазначають у Львівському обласному лабораторному центрі, перевищення  вмісту  нітратів   у питній    воді   негативно   впливає на  здоров’я населення, і  може спричинити  захворювання на метгемоглобінемію  у дітей  до  3 –х  років. Крім  цього,   тривале  споживання  питної   води , забрудненої  нітратами, сприяє  виникненню   шлунково – кишкових  захворювань,  порушень  в роботі  імунної   системи та є одним  із  факторів  захворюваності серцево-судинної системи.