Стало відомо, скільки штрафуватимуть за порушення мовного закону

0
1903

Порушників мовного законодавства з січня штрафуватимуть, штрафи сягатимуть до 6800 грн. 

Про це інформує “Цинічний Львів” з посиланням на Твоє місто.

Із 16 січня набуває чинності наступна норма закону про мову, згідно з якою сфера обслуговування має працювати послуговуючись державною мовою.

Тарас Кремінь зазначив, що закон про державну мову, набув чинності 16 липня 2019 року, про необхідність переходу на українську знали всі і для підготовки було півтора року.

Отже, якщо ж законодавство не буде дотримане, то, за його словами, є два засоби реагування.

Перший – це державний контроль. Тобто, це факт встановлення порушення і застосування до порушника відповідних санкцій. Друге – це заходи щодо усунення порушення протягом 30 днів та недопущення його повторення у майбутньому.

«Якщо ж упродовж року трапляються повторні аналогічні порушення, і вони категорично не виправляються, то уповноважений має право, встановивши факт, скласти акт, потім протокол, а після винести постанову про накладення на суб’єкта господарювання штраф у розмірі від 300 до 400 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що наразі становить від 5,1 до 6,8 тис. грн», – сказав Тарас Кремінь.

Він наголосив, що штраф будуть накладати саме на працедавця, а не на працівника, який дозволив собі порушення.

Також омбудсмен додав, що у 2021 році запланована низка перевірок щодо дотримання мовного законодавства.

Нагадаємо, усі надавачі послуг незалежно від форми власності з 16 січня 2021 року мають обслуговувати споживачів і надавати інформацію виключно українською мовою. І лише на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою.

Як йдеться на Урядовому порталі, низка положень мовного закону вже набула чинності: з 16 січня 2020-го мова реклами, зокрема політичної, мала бути лише українська. З 16 липня – назви аеропортів, станцій, зупинок, технічна та проектна документація, мова діловодства, документообігу, листування і звітності юридичних осіб. З 1 вересня всі школи мали перейти на українську.