Стало відомо, скільки коштуватиме в Україні вакцина від коронавірусу

0
704

Вакцина від коронавірусу, розроблена китайською компанією, в Україні коштуватиме близько 1000 гривень. Відомо, що спершу вакцину отримають лікарі, працівники силових структур, люди похилого віку та люди з хронічними захворюваннями.

Про це в ефірі Українського радіо заявив заступник міністра охорони здоров’я та головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, передає УНН.

“Сьогодні ніхто не підписує договори, сьогодні розміщуються так звані замовлення на вакцину. Нам також прислали певну комерційну пропозицію. Уже ми орієнтовно знаємо, скільки може коштувати вакцина.Перша, хто озвучив, — це компанія з Китаю, яка уже у третій клінічній стадії, перша у списку серед розробників в списку ВООЗ. Вона говорить, що вакцина буде коштувати близько 20 доларів, близько 500 гривень — 1 доза і буде їхня вакцина потребувати двократного введення.

Я не можу сказати через місяць, два чи через тиждень, оскільки ще проводяться клінічні дослідження, інструкції нема, препарат не зареєстрований. Але ми вже знаємо, що орієнтовно десь 1000 гривень потрібно буде для того, щоб захистити людину в Україні”, — зазначив Ляшко.

Окрім того, за його словами, важливо вакцинувати 100% населення України.

“Я б сказав, що нам потрібно 100% вакцинувати все населення України, але ми розуміємо, що будуть обмеження, оскільки завжди є протипоказання до вакцинації, певно будуть вікові обмеження.

У першу чергу, нам треба буде вакцинувати медичних працівників, силові структури. Це повинно бути за кошти державного бюджету. Другий етап — це люди похилого віку, оскільки це найбільша група ризику”, — додав Ляшко.

Нагадаємо, у МОЗ назвали області, які лідирують за кількістю хворих на коронавірус.