Стало відомо, чому Німеччина не визнала Голодомор генецидом українського народ: у всьому винен історик зі Львова?

0
997

Більшість членів українсько-німецької історичної комісії, співголовою у якій є історик зі Львова Ярослав Грицак, не вважають Голодомор 1932-33 років геноцидом нашого народу.

Про це на тлі публічних слухань у Бундестазі питання Голодомору посол України в Німеччині Андрій Мельник написав у своєму матеріалі для “Європейської правди”.

Він закликав розформувати зазначену комісію. Так, за словами дипломата, історики, замість того, щоб робити все для визнання Голодомору геноцидом, “вирішили просто ігнорувати цю тему”, заявивши, що не надаватимуть свою об’єктивну оцінку. Мельник отримав від комісії офіційний лист у якому зазначається, що “більшість членів комісії схилилися до думки про те, щоб не висловлювати свою позицію”. Історики пояснили свою позицію тим, що “Голодомор є скоріше питанням українсько-російських, ніж українсько-німецьких відносин”.

Посла обурила така заява і бездіяльність голови комісії з української сторони Ярослава Грицака.

“Про другу причину, з якої комісія вирішила не брати участі в дискусіях. Вона звучить так: “тому що більшість членів комісії вважає Голодомор швидше “злочином проти людяності”, ніж “геноцидом” згідно дефініції ООН”. У комісії порівну німецьких і українських істориків, а отже, “більшість” означає, що принаймні частина її українських членів також дотримується такої “цікавої” думки про Голодомор”, – написав він.

“Закликаю потужне вітчизняне співтовариство вчених-істориків долучитися до оновлення німецько-української комісії”, – пише український дипломат. “Зрештою, дещо дивною виглядає ситуація, коли жоден (!!!) із поважних українських членів DUHK не тільки не володіє німецькою мовою, але й глибоко не займається дослідженнями саме українсько-німецьких взаємин. Пан Грицак мав би і сам зробити для себе висновок і передати естафету тим науковцям, хто більше не буде мовчати”, – резюмує Андрій Мельник.