Стадії алкоголізму та лікування алкогольної залежності

0
427

Всі ми розуміємо, що алкоголізм – це проблема, з якою регулярно стикаються люди абсолютно різних соціальних статусів, професій і вікових груп. При цьому алкоголізм стає причиною розвалу сімей, серйозних проблем зі здоров’ям, втрати друзів і роботи. На жаль, в Києві і інших містах України все більше людей стають жертвами алкогольної залежності. Лікування алкоголізму – єдина можливість увійти в звичайне русло життя. Інакше з кожним днем ​​ситуація дедалі погіршується. Тому, якщо хтось із ваших рідних чи близьких потрапив у полон алкогольної залежності, радимо якомога раніше зайнятися його лікуванням. Це буде ваша перемога – здорового глузду над згубною пристрастю.

Центри лікування алкоголізму і наркоманії у Львові нададуть вам максимально ефективну допомогу в цій непростій справі. Таці центри допомогли вже багатьом, хто захотів стати здоровим. Підтримали людей у моменти слабкості, не дали зійти зі шляху оздоровлення і звільнення від алкоголізму.

Головний і перший крок при лікуванні алкоголізму – зрозуміти і чітко усвідомити, що ви або ваш близький родич схильні саме хвороби під назвою алкоголізм. Тобто це не легке захоплення або не тимчасова депресія, а серйозна хвороба – алкогольна залежність, яку потрібно лікувати по-дорослому, діючи на результат, щоб остаточно назавжди забути про неї.

Лікування алкоголізму не відбувається одним помахом руки – це курс, що вимагає терпіння. Зате після курсу лікування вам не прийде в голову думка взяти в руку чарку і почати все знову.

Існує три стадії алкоголізму, три етапи розвитку хвороби.

Перехід хвороби в більш прогресивну стадію значно ускладнює лікування алкоголізму у пацієнта.

Перша стадія – це розвиток психологічної залежності.

Систематичний потяг до алкоголю є головною ознакою першої стадії. Без алкоголю людина відчуває себе невпевнено і понуро. Спиртне починає представляти головний життєвий інтерес. Людина вживає спиртне два-три рази на тиждень. Вона не може контролювати кількість випитого алкоголю, не може вчасно зупинитися і, як правило, сильно напивається. Підвищується толерантність до алкоголю, зникає блювотний рефлекс. Під час сп’яніння часом відключається пам’ять.

Друга стадія – стадія фізичної залежності.

Для цієї стадії характерно звикання до спиртного, організм починає нормально функціонувати тільки при періодичному надходженні спирту в кров. З’являється нездоланна жага вживання спиртного, обумовлена ​​хворобливим станом людини, в тверезості. Короткочасна ейфорія змінюється дратівливістю і нервозністю. Порушення сексуальних функцій. Поразка внутрішніх органів: підшлункової залози, серця, печінки, головного мозку. Повністю або частково знижується працездатність, людина переходить в позицію споживача (паразита).

Третя стадія – алкогольна деградація.

Зниження толерантності. Для того щоб «напитися» необхідна не велика доза спиртного. Як правило, це виражається в тому, що алкоголік починає віддавати перевагу напоям з меншим вмістом алкоголю. Деградація особистості, виражена в нехтуванні моральними нормами, втратою емоційного зв’язку з близькими людьми. Враження різних внутрішніх органів переростає в паталогії. Частішають алкогольні психози. Реабілітація алкозалежного в цій стадії хвороби є найскладнішою.