Список храмів Московського патріархату на Львівщині

0
5592

У підпорядкуванні УПЦ МП на Львівщині залишається 60 церков.

Про це повідомляє ZAXID.NET.

Після створення на Об’єднавчому Соборі єдиної помісної Православної церкви в Україні духовенство УПЦ МП може стати частиною об’єднаної православної церкви. 17 грудня у Вінниці парафія УПЦ МП уже перейшла до новоствореної православної церкви. Це перший випадок, коли церковна громада вийшла з юрисдикції УПЦ МП після Собору. Загалом в Україні є 12 тис. парафій УПЦ МП, зокрема 60 церковних громад діють на Львівщині.

Як вказано на сайті Львівської єпархії УПЦ МП, на території Львівщини розташовані 60 церков та два монастирі (Спасо-Преображенський жіночий монастир у Львові та Свято-Онуфріївський чоловічий монастир у селі Межигір’я Турківського району), що їй підпорядковані. Жоден з них наразі не приєднався до об’єднаної православної церкви.

У Львові є три храми УПЦ МП: Свято-Георгіївський кафедральний собор на вул. Короленка, 3, Свято-Троїцька церква на вул. Антоновича, 100 та дерев’яний храм на проспекті Червоної Калини, 89.

На сайті єпархії вказано п’ять храмів, що входять до Яворівського благочиння (Яворівський та Городоцький райони), зокрема храми у селах Лісновичі, Речичани, Старичі, Велике Поле та смт Івано-Франкове.

На Турківщині та Сколівщині вказано сім діючих храмів, що розташовані у селах Лосинець, Мельничне, Радич, Свидник, Шандровець, Приспіл, Явора, ще чотири храми (три у Турці та один у селі Карпатське) вказані, як “захоплені”, або ті, що перейшли УПЦ КП.

Ще вісім храмів УПЦ МП входять до Стрийського благочиння (Стрийський, Жидачівський та Миколаївський райони). Вони розташовані у Миколаєві, Стрию та Новому роздолі, а також у селах Колодруби, Верчани, Баня Лисовецька, Піщани. Своя парафія УПЦ МП є також у Жидачеві.

На Старосамбірщині є три діючих храми УПЦ МП (у селах Грозьово, Торчиновичи, Дністрик), також один храм є у Самборі.

12 храмів УПЦ МП є на Сокальщині: два у Червонограді, а також по одному у Великих Мостах, Соснівці, Угневі та у селах Карів, Корчів, Михайлівка, Піддубне, Свитязів, Стенятин, Шпиколоси.

На Радехівщині вказано чотири храми УПЦ МП (у Радехові та селах Бабичі, Тетевчиці і Стоянів), ще два храми є у Мостиському районі (у місті Мостиська та селі Старява), шість храмів розташовані у Жовківському районі (у Жовкві, Раві-Руській та селах Сопошин, Сулимів, Звертів та Віднів), а також сім храмів та собор розташовані на Дрогобиччині (у Дрогобичі, Бориславі, Трускавці, Стебнику, смт Східниця та у селах Бистриця, Новий Кропивник, Уріж). Також один храм УПЦ МП є у Бродах, та один у смт Красне (Буський район).