Співробітник російських спецслужб привіз отруту для замаху на мера Праги – ЗМІ - Цинічний Львів
додому Світ Співробітник російських спецслужб привіз отруту для замаху на мера Праги – ЗМІ

Співробітник російських спецслужб привіз отруту для замаху на мера Праги – ЗМІ

0
810

У Празі під охорону взяли мера міста Зденека Гржиба та главу району Прага-6 Ондржея Коларжа, які були ініціаторами знесення пам’ятника радянському військовому Івану Конєву. Чеські журналісти повідомили, що в Прагу прибув співробітник російської спецслужби з отрутою для замаху на Гржиба на Коларжа.

Про це повідомляє чеське медіа Respekt із посиланням на власні джерела, передає “Цинічний Львів”.

Зазначається, що три тижні тому до Праги з Росії прибув чоловік із російським дипломатичним паспортом, якого зустріли на автомобілі російської дипустанови та відвезли до посольства. У його портфелі могла бути отрута рицин для замаху.

В інтерв’ю радіо «Ехо Москви» мер Праги Грижб заявив, що на прохання поліції він не може говорити про те, як правоохоронці дізналися, що на нього готують замах.

«Усе, що я можу сказати, це те, що встановлено це було під час католицького Великодня. Отже, понад два тижні тому», — додав Грижб.

Мер зазначив, що він не може зараз нічого підтверджувати чи спростовувати, зокрема те, що до справи причетні російські спецслужби. Він додав, що його будинок охороняє поліція, а на роботу він їздит лише ньа авто, а не громадським транспортом, заради безпеки.

На питання, чи пов’язує він замах зі знесенням пам’ятника радянському офіцеру, відповів:

«Як мер Праги, я все ж не можу втручатися в рішення районів, тому що пам’ятник маршалу Конєву це майно одного з районів. Я розумію, що в інших країнах інакше влаштована ця система, але я дотримуюся нашої конституції. Поки вона існує, я буду її дотримуватися», — сказав Грижб.

На початку квітня у Празі демонтували монумент радянському маршалу Івану Конєву. Пам’ятник перенесуть у Музей пам’яті XX століття. У Слідчому комітеті РФ порушили кримінальну справу через пам’ятник, а в Чехії назвали такі дії втручанням у внутрішню політику.

Нагадаємо, 27 лютого у Празі відбулася офіційна церемонія відкриття площі, яку перейменували на честь російського опозиціонера Бориса Нємцова, убитого 27 лютого 2015 року в Москві.

Втім, російське посольство не захотіло розташовуватися на площі Нємцова у Празі.