Співмешканець львів’янки ледь не відправив її сина на той світ: мати приховала вчинок нелюда

0
1489

23-річний Данило Смущук зі Львова ніяк не може добитися правди та покарати свого кривдника – 42-річного волинянина Сергія Рибачука. Торік той розсік йому сокирою обличчя. Хлопець втратив зір та мало не позбувся життя.

Про це повідомляє LMN.

«Ми маємо дачу у селі Мильці Старовижівського району на Волині, там мама познайомилася з Рибачуком, – розповідає LMN Данило. – Він – небезпечна людина, сидів у тюрмі. Але мама наче втратила глузд. Залишила нас, трьох дітей, тата, добру лікарську роботу, переїхала у Мильці та оселилася з цим чоловіком на нашій дачі», – розповідає Данило.

Хлопець часто навідувався до матері, деякий час там проживав. Каже, вітчим ніде не працював, постійно пиячив та лаявся. А ще мав борги. Торік 28 грудня до їхнього двору під’їхала невідома автівка.

«Сергій чомусь злякався і миттю побіг на веранду. Я – за ним, бо не зрозумів, що ж сталося. Та тільки відкрив двері, як той розвернувся і вдарив мене поміж очі сокирою, – додає хлопець. – І замість того, щоб мені допомогти, кинувся знімати із себе закривавлений одяг та ховати сокиру. У лікарні мати і вітчим сказали, що мене поранили хлопці, які приїздили на авто. Хоча, що то була за автівка, досі невідомо».

У Данила була глибоко розсічена ліва частина обличчя. Сокира зачепила око. Хлопця лікували у Ковелі, згодом у Львові, потім – в Одесі. Кілька разів оперували, та око зберегти не вдалось.

«Лікарі дивувалися, що я дивом вижив. На першому етапі хотілося вірити, що вітчим це зробив з необережності, можливо, справді думав, що на нього через борги хтось хотів напасти. Тому по-доброму вирішив з ним домовитись – той залишить маму і нас всіх у спокої та піде своєю дорогою, а я не пишу заяву. Але ні, як тільки я повернувся з лікарні, Сергій не те, що нікуди не дівся, ще й погрожувати став мені і всій моїй сім’ї. Мовляв, лише обмовлюсь, що то він винен, – уб’є всіх», – говорить хлопець.

Через пів року після трагедії Данило таки написав заяву на вітчима у поліцію. Але справу почали гальмувати.

«Потерпілий та свідки злочину стверджують, що розслідування проведено упереджено та з грубими порушеннями. Всупереч своїм прямим обов’язкам, слідчий по справі не намагався встановити дійсні обставини злочину. Кримінальне провадження навіть одного разу було незаконно закрито, – каже адвокат потерпілого Володимир Рибалко. – Всупереч висновку медичної експертизи та фактичних обставин справи скоєне кваліфіковано не як закінчений замах на вчинення умисного вбивства, а як заподіяння тяжкого тілесного ушкодження. До того ж підозрюваний чинив тиск на хлопця та його сім’ю, погрожував розправою».

Зі слів потерпілого, підозрюваний раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності за вчинення тяжких корисливих та насильницьких злочинів. Відбував покарання в місцях позбавлення волі. Конфлікт між ними виник також через гроші, а саме через те, що мати пообіцяла синові, що перепише на нього будинок. Вітчим був категорично проти. Влаштовував конфлікти, погрожував.

«У Мильцях його люди бояться, – розповідає бабуся Данила Ольга Анатоліївна. – Після того, як розсік обличчя моєму онукові, сам признався, що хотів прибрати тих, кому винен гроші. І за сокирою поліз свідомо. Зараз він погрожує Данилові, зятеві, чоловіку моєму та мені, а ще двом моїм меншим внукам – 14 та 18 років. Мало того, ще й намовляє дочку забрати хату від дітей та записати на нього. Це страшна людина, яка звідкись впала на нашу сім’ю. Я думаю, що і дочка з ним тільки через те, що боїться, аби він її не вбив, як піде від нього».

Люди просять всіх, кому щось відомо про обставини злочину та правдиву характеристику про Сергія Рибачука, звернутися в поліцію. Кажуть, кілька років тому він працював на одному з львівських підприємств зварювальником, і саме там заборгував гроші. Наголошують, будь-яка додаткова інформація є важливою.