Сьогодні в Україні вшановують захисників України: як відзначають День пам’яті?

0
614

Вже кілька років поспіль, 29 серпня, українці відзначають День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Про це повідомляє “Цинічний Львів”, передає УНІАН.

День захисників України, які загинули в боротьбі за її незалежність, суверенітет і територіальну цілісність, на офіційному рівні відзначатиметься лише вдруге. Так, у 2019 році відповідний указ підписав президент України Володимир Зеленський.

Датою вшанування пам’яті захисників України було обрано 29 серпня, оскільки саме цього дня у 2014 році в Іловайському котлі загинуло найбільше бійців за весь час війни на Донбасі.

Цього дня на всій території держави заплановано проведення низки пам’ятних та національно-патріотичних заходів з метою вшанування загиблих захисників України, які поклали свої життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни.

Так, на згадку про полеглих українських воїнів буде приспущено Державний прапор України й оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання. Звісно ж, відбудеться покладання квітів до пам’ятників, пам’ятних знаків та місць поховань захисників України.

Також цього року планується встановлення зменшених копій державного прапора на всіх могилах захисників України, проведення всеукраїнської акції пам’яті “Сонях”, велопробігу ветеранів війни за маршрутом Ужгород – Маріуполь та низка інших заходів.