Сьогодні християни святкують Введення в храм Пресвятої Богородиці: що варто, та чого не можна робити у цей день

0
1354

Сьогодні, 4 грудня, християни святкують одне з великих церковних свят – Введення в храм Пресвятої Богородиці. Згідно з переказами, у цей день трирічна Марія вперше увійшла в Єрусалимський храм.

З нагоди свята одразу у трьох храмах  Львова проведуть божественні святі літургії,  повідомляє Духовна велич Львова.

Відповідно до християнських традицій, у цей день батьки моляться за Боже благословення для дітей. Бездітні пари просять про дарування потомства. Вагітні моляться Богородиці про вдалі пологи.

За переказами, батьки Марії, Іоаким і свята  Анна багато років молилися, щоб у них народилася дитина й дали обітницю про те, що якщо вона все-таки з’явиться на світ, то присвятять її служінню Богу. І ось, коли Марії виповнилося три роки, вони, виконуючи обітницю, посвятити свою дитину Богові, привели її в Єрусалимський храм, при якому вона жила, за різними даними, до 12 або 15 років – до свого заручення з Йосипом. У храмі Марія вивчала святе письмо й молилася.

За народними віруваннями 4 грудня не можна: укладати церковний шлюб,  шити,  прибирати,  прати, ображатися, злитися, засуджувати когось,  готувати страви  з м’яса, молочних продуктів і яєць (до 6 січня триває Різдвяний піст).  У народі кажуть, що в цей день краще не давати в борг.

Святкові прикмети:

Відомо, що у цей день забороняється копати землю, бо вона відпочиває. В іншому випадку врожаю не буде.  Сьогодні якщо першим до хати увійде чоловік — рік буде вдалим, якщо жінка — бути біді.