Сьогодні християни святкують Стрітення Господнє: чого не можна робити в цей день

0
1057

15 лютого  християни відзначають особливе свято – Стрітення Господнє, присвячене принесенню немовляти Ісуса в Єрусалимський храм.

Стрітення стали відзначати слов’яни тільки після того, як прийняли християнство. До цього день називався Громницями. Стрітення присвячено подіям, які описані в Євангелії від Луки. Тут розповідається про історію, коли Матір Божа і Святий Йосип прийшли з Ісусом в Єрусалимський храм через 40 днів після народження Христа. Зі Спасителем зустрівся священнослужитель Симеон Богоприємець. Переказ свідчить, що він чекав його приходу 300 років. Взявши немовля Ісуса на руки, Симеон виголосив промову, що славить Бога, яку назвали «Пісня Симеона Богоприїмця»

У Стрітення вірянам  не можна пропускати церковну службу, а після неї – йти з храму без свічок. У це свято не можна лаятися, сваритися – вважається, що негативна енергетика може повернутися сторицею. Під забороною на Стрітення – прибирання в будинку, як і в будь-яке християнське свято. Крім того, вважається, що можна накликати біду на дім, якщо у цей день вишивати і прати одяг. Під забороною в день Стрітення Господнього – подорожі. Існує таке прислів’я: “На Стрітення вирушиш у дорогу – скоро додому не повернешся”. Також у це християнське свято не заведено купатися у ванній, але можна прийняти душ. І останнє – у цей день не можна проводити жодних магічні ритуалів, а також вживати спиртне.