Сьогодні християни святкують Різдво Христове за григоріанським календарем

0
1143

Сьогодні, 25 грудня, католицька і протестантська церкви відзначають одне з найбільших свят у році – Різдво Христове. За переказами, цього дня Діва Марія народила Ісуса Христа.

У понад 140 країнах це державне свято, під час якого більшість населення не працює, пише Уніан.

Згідно з переказами, сьогодні вночі у Вифлиємі в яслах, з’явився на світ Син Божий, а звістку про його народження пастухам принесли ангели. Пізніше прийшли волхви-мудреці зі Сходу, які про появу Месії знали з легенд. Дорогу до святого місця їм вказала яскрава зірка. Як вчить Церква, народження Ісуса Христа відкрило можливість спасіння душі та вічного життя для кожної людини. 24 грудня, в переддень Різдва Христового католики дотримуються особливо суворого посту, що отримав назву Святвечір, оскільки в цей день вживається в їжу сочиво – зварені з медом пшеничні або ячмінні зерна.

Папа Римський закликав у цей день не зосереджуватися на матеріальних потребах, а відкрити своє серце до милосердя і любові. Свято Різдва відзначають 25 грудня не тільки католицька і протестантська церкви, але й пов’язані з ними релігійні напрямки – ті, хто слідує у церковній хронології за Григоріанським календарем. Так, разом з католиками Різдво святкують лютерани, англіканська церква і частина протестантських конфесій. Святкування Різдва завершується 1 січня, коли з особливою урочистістю відзначається День Пресвятої Богородиці. Православні та греко-католики святкують  Різдво 7 січня.