Смерть хлопчика: лікарям Жидачівської лікарні вручили підозри

0
1629

28 грудня представники Національно поліції вручили підозри двом лікарям Жидачівської лікарні, через непрофесійні дії яких влітку 2017 року помер 12-річний Роман Кулак від завороту кишок.

Про це на своїй сторнці на ФБ написав батько хлопчика Володимир Кулак:

“ДРУЗІ !! ЖУРНАЛІСТИ кому цікаво пишіть!! ПІДОЗРА позавчора вручена! Вина лікарів ОФІЦІЙНО доведена!! Мого сина Романа вгробили… вже місяць є висновки комісійної СУДМЕДЕКСПЕРТИЗИ!! ЗА СМЕРТЬ мого Сина Романа ЛІКАРЯМ з Жидачева 28.12.2018р. нацполіція вручила ПІДОЗРУ!!! ДОВЕДЕНО неналежне виконання ними своїх професійних обов’язків, внаслідок недбалого ставлення, що спричинило смерть неповнолітнього! ч.2. ст.140 КК України. У мого Ромчика був заворот тонкого кишечника! Ніхто не лікував, не діагностував!! ВБИЛИ в застінках жидачівського ГЕСТАПО! Друзі я довго роздумував, писати чи не писати, чекав офіційної реакції, сьогодні в церкві мені прийшла вказівка ОБОВ’ЯЗКОВО писати! Пишу щоб люди знали! Якщо не мовчати, а діяти системно і систематично, а ще молитися, якісні зміни будуть, під лежачий камінь вода не тече!”.

Нагадаємо, влітку 2017 року 12-річний Ромчик Кулак з Тернополя приїхав до своє тітки у Жидачів. Якогось дня він поскаржився на сильний біль у животі. Рідні викликали “швидку”. Хлопчика доправили до до районної лікарні. «Хлопця лікували інфекціоніст, хірург та педіатр – від отруєння та теплового удару. Узгодженості дій між лікарями не було, тепер вони перекладають відповідальність один на одного. Рома провів у лікарні 12 годин – за цей час йому ставало все гірше, однак ніхто не встановив правильного діагнозу. “Нічого не насторожило. Подумали, може, панкреатит. Можливо, гастрит”, – тоді ще зізнався хірург у сюжеті ТСН щодо тої трагедії.

Коли дитині стало зовсім недобре, його привезли до львівського ОХМАДИТУ.

“Ми приїхали до Львова і нам сказали: чому вони затягнули час, якщо тут нема ніякого отруєння, нема теплового удару, як тут є заворот кишок. Чому не викликали сан авіацію? Чому професорів не викликали до Жидачіва, якщо вони не вміють поставити діагноз? Як до такого допустили дитину? Вони сказали, що там було все чорне”, – зі сльозами на очах розповідала 5 каналі тітка загиблого Ромчика Галина Кришовська.

“Те, що ми побачили – я була в шоці. Тому що майже весь товстий кишківник був некротично змінений. Це не є характерно чітко для завороту… Те що ми побачили на останній операції – це ми беремо, брижу перетинаємо, а крапельки крові немає. Все трамбовано, і тонкий кишківник, і товстий”, – також 5 каналу розказала заступник головного лікаря обласної лікарні “Охматдит” Олександра Бурда.

«На четверту добу після трьох складних операцій хлопчик помер. Через омертвіння кишечника та тромбоз – такий висновок львівських медиків. Рідні ж переконані, що у смерті Романа винні співробітники Жидачівської районної лікарні.

Натомість медики районної лікарні всі звинувачення відкинули. Пояснювали, що діяли згідно з протоколом. Тобто, хотіли фальсифікувати історію смерті хлопчика. Однак батько жертви Володимир Кулак надав справі розголосу. Він звинуватив медиків, що ті хочуть переписати історію хвороби. А після того, як про цей випадок повідомили місцеві і центральні ЗМІ,  приховати щось вже було складно.

Правоохоронці тоді ж відкрили кримінальне провадження.

Далі у грудні 2017 року експертна комісія МОЗ визнала, що медики поставили хибний діагноз і занапастили життя 12-річного Романа Кулака. Члени комісії помітили, що  історію хвороби дитини переписали після смерті. Медики не розуміють, що в лікарні не зробили рентгену та не викликали консультантів, натомість працювали дуже повільно . Одностайним голосуванням було визначено, що дії лікарів Жидачівської районної лікарні не відповідали стандартам та протоколам медичної допомоги.

І от тільки тепер лікарям Жидачівської лікарні вручили підозри.

Нагадаємо також, що 28 грудня цього року у Жидачівській центральній районній лікарні під час операції кесаревого розтину померла молода жінка. Осиротіло троє дітей.

Повідомляє West news.