Скасування нового українського правопису: стало відомо, за якими правилами пройде цьогорічне ЗНО

0
245

28 січня Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною та скасував постанову уряду про запровадження нового українського правопису. Міністр юстиції Денис Малюська вважає, що як мінімум до цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання зміни правил правопису не відбудеться.

Повідомляє “Цинічний Львів” з посиланням на УНІАН

Як Малюська повідомив на своїй сторінці у Facebook, рішення Окружного адмінсуду Києва щодо скасування нового українського правопису не набрало законної сили та найближчим часом не набере, оскільки уряд подасть на нього апеляційну скаргу.

Отже, до закінчення розгляду апеляції постанова Кабміну залишатиметься чинною.

“Тобто український правопис, затверджений у 2019 році, залишається чинним. Це також означає, що учні можуть спокійно продовжувати вчити український правопис, затверджений у 2019 році, та готуватись за ним до цьогорічного ЗНО. Враховуючи стандартну тривалість судового розгляду в умовах пандемії, ми не очікуємо яких-небудь сюрпризів щодо правопису до закінчення ЗНО”, – пояснив він.

Малюська вважає, що “як мінімум до цьогорічного ЗНО зміни правил правопису не відбудеться”.

Він також уточнив, що скоріш за все постанова уряду щодо правопису була скасована судом через порушення тодішнім Кабміном у травні 2019 року процедури під час її прийняття, адже закон, який надавав право Кабміну приймати таку постанову, було визнано неконституційним.

“Це означає, що навіть якщо апеляційна інстанція підтримає позицію ОАСК, шанси на повернення українського правопису залишатимуться – його можна буде перезатвердити рішенням Національної комісії зі стандартів державної мови, якщо цей орган вважатиме це доцільним”, – додав міністр.

Нагадаємо, що від сьогодні, 1 лютого, стартувала реєстрація на ЗНО-2021