Скандальному блогеру-українофобу Шарію оголосили підозру у держзраді

0
799

Сьогодні Служба безпеки України повідомила про підозру проросійському блогеру Анатолію Шарію. Скандального Шарія підозрюють у державній зраді та порушенні рівноправності громадян.

Про це пише “Цинічний Львів”, посилаючись на СБУ.

Блогера підозрюють зокрема, у розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті.

“На переконання слідчих, він здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері. Є підстави вважати, що Анатолій Шарій діяв на замовлення іноземних структур”, ­–йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті СБУ у вівторок, 16 лютого.

Згідно із повідомленням, Анатолій Шарій, починаючи з 2012 року, сприяв державним та неурядовим структурам Росії у проведенні спеціальних інформаційних операцій через соцмережі, інтернет-ЗМІ та російські телеканали. Зокрема, займався дискредитацією державної політики України, а також умисно та цілеспрямовано поширював маніпулятивну, викривлену інформацію щодо урядових ініціатив та подій на сході України.

“Метою було – загострення і дестабілізація суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації, розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів”, ­– зазначено у повідомленні.

Такі дії підозрюваного активно використовували російські ЗМІ, зокрема, телеканали пропагандистської державної компанії ВДТРК, як-от “Россия 24”, “Россия 1”, канал Міноборони РФ “Звезда” та інші.

Наразі тривають слідчі дії та продовжується документування усіх обставин скоєння злочину. Крім того, Служба безпеки встановлює і осіб, які “сприяли, або можуть бути причетними до системної протиправної діяльності Анатолія Шарія”.

Як раніше писав “Цинічни Львів”, у новому шкільному підручнику з історії України знайшли проросійську пропаганду.