У селі Тухля на Львівщині завершилася друга школа активістів, взяти участь у якій приїхала молодь з 7-ми областей західної України. Молоді хлопці та дівчата віком від 16 років упродовж 5-ти днів навчалися самообороні, дисципліні та роботі в колективі.
За словами командира школи активістів Сергія, практичні заняття дуже мотивують молодь та допомагають кожному із них повірити у власні сили.
“Наш освітній дивізіон виховує не просто молодих українських активістів, а компетентних, відданих своїй справі ідейних людей, які в майбутньому зможуть керувати країною свідомо та чесно. У рамках школи, яка утворилася на заході України, щомісяця на Львівщині ми організовуємо 5-денний курс навчання для молодих хлопців та дівчат. Цей проект допомагає згуртувати нашу молодь та мотивує її до громадської й соціальної діяльності” – розповідає він.
Старший сержант школи активістів Ігор зазначив, що за час навчання хлопці та дівчата здобувають теоретичні й практичні навички з цивільної і військової медицини, дисципліни, основ поводження зі зброєю, а також роботі в команді.
“Ми моделюємо ситуації, що можуть статися в реальному житті з кожним із нас, та вчимо молодь правильно реагувати на них. Даємо їм практичні навички з медичної допомоги, пояснюємо навіть елементарне: як правильно викликати швидку, зупинити кровотечу тощо. Я сам був активним учасником Революції Гідності, майже два роки служив на Сході в полку “Азов”, тож з власного прикладу пояснював молоді, як правильно надавати допомогу пораненим на війні та що робити у надзвичайних ситуаціях. Цікаво, що участь у школі беруть не лише хлопці, але й дівчата. Ми всі там як одна сім’я, всі згуртовані, кожен працює на рівні з іншими. Навчання відбувається за особливим графіком: зранку в нас обов’язкова зарядка та всі заняття й лекції відбуваються згідно з розкладом. Ввечері разом збираємося біля багаття, спілкуємося. Ця спільна активність дуже швидко згуртовує молодь, формує командний дух та вчить працювати разом. Після закінчення навчання наші учні повертаються додому з новими враженнями, мотивацією міняти щось в державі, долучатися до різних соціальних та волонтерських проектів. Вони починають розуміти, що майбутнє тільки за ними” – розповів курсант.
5-денна школа для молоді включає в себе і теоретичну частину, зокрема цікаві лекції з історії українського націоналізму, створення азовського руху від представників Національного Корпусу, відомих українських викладачів та громадських діячів. Зокрема, за час останньої школи активістів, молодь мала можливість поспілкуватися із кандидатом історичних наук, громадським діячем Миколою Посівничем та доктором географічних та суспільно-економічних наук Мирославом Дністрянським.
Організатори проекту наголосили, що школа активістів відбувається щомісяця на території західної України, та активно заохочують молодих людей долучатися до цього проекту, не боятися випробувати власні сили й отримати цікавий досвід.
“Наші учні по закінченню 5-ти денного навчання продовжують активно втілювати в життя власні проекти, чи то соціальні, чи то громадські. Ми їм в цьому допомагаємо, мотивуємо робити щось корисне для держави щодня. Зміни помітні одразу: до нас приходять молоді люди, які хочуть чимось займатися, а школа активістів вже допомагає скерувати їхні дії в правильне русло” – наголосив керівник школи.