Шкарлет офіційно став міністром освіти

0
694

Сьогодні, 17 грудня, міністром освіти та науки став Сергій Шкарлет. Його кандидатуру затвердила Верховна Рада України.

Про це повідомляє Obozrevatel, пише “Цинічний Львів”.

За відповідну постанову проголосували 226 нардепів під час пленарного засідання. Трансляція велася на YouTube-каналі парламенту. Раніше Шкарлет був виконувачем обов’язків очільника Міносвіти.

Нагадаємо, на зазначену посаду він був призначений 25 червня рішенням Кабінету міністрів. Водночас Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій не підтримував його кандидатуру.

Хто такий Шкарлет?

Шкарлет – доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України. У 2010 році він очолив Чернігівський національний технологічний університет і став наймолодшим ректором у країні.

Показово, що Шкарлет балотувався в депутати Чернігівської обласної ради від “Партії регіонів”. Ба більше, в 2010 році в інтерв’ю він публічно заявив про свою підтримку нині експрезидента-утікача Віктора Януковича.

Плагіатні скандали

Нагадаємо, що ініціатива “Дисергейт” виявила в наукових роботах Шкарлета плагіат. Однак він відкинув всі звинувачення, заявивши, що посилався на статті, в яких виступав співавтором, і використовував “квадратні дужечки”.

Крім того, Шкарлета запідозрили в тому, що більш ніж 25% його докторської дисертації – це інформація з російських джерел. Загалом рівень збігу в тексті з іншими роботами – майже 90%.

У запозиченні частин чужих досліджень Шкарлета звинуватив і Комітет з питань етики Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.