Щурі, відсутність ліків і важкохворі на ліжках без постелі: як лікують засуджених на Львівщині(ФОТО)

0
910

Лікуватися в таких умовах і ворогові не побажаєш. Засуджених кидають на призволяще. Про це свідчтьь моніторинговий візит до Львівської багатопрофільної лікарні № 19 філії ДУ «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України» у Львівській області, де монітори виявили чимало серйозних порушень вимог національного законодавства та міжнародних норм у сфері поводження із засудженими. Про це повідомляє Офіс Омбудсмана України на своїй сторінці у Facebook.

“Приміщення лікарні практично не опалюється, температура повітря в них – 11-15С. Камери-палати старі занедбані, на стінах пліснява, потребують проведення ремонту з заміною санітарно-технічного обладнання та електромережі”, – інформують монітори.

Також у дописі мовиться: хворі сплять на старих металевих ліжках, старих, тонких, подертих матрацах та подушках, постільна білизна зношена, у деяких хворих взагалі відсутня.

Монітори встановили факти порушення права засуджених на охорону здоров’я та медичну допомогу, зокрема: в лікарні відсутні препарати для проведення загальної анестезії, відсутні голки за допомогою, яких проводиться епідуральна анестезія, що робить неможливим проведення оперативного лікування, відсутні препарати для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, відсутні наркотичні знеболюючі засоби, що були вкрай необхідними для п’яти засуджених, хворих на онкологічні захворювання, які страждали від больового синдрому в 2019 році, хворим на онкологічні захворювання взагалі не проводяться комп’ютерна томографія та магнітно-резонансна томографія, що ускладнює діагностику та динамічне спостереження за хворими.

В закладі не проводяться належним чином дератизаційні заходи, про що свідчить зграя щурів на території, зазначили у Офісі Омбудсмана України.