Що таке автономне опалення?
Серед наших співвітчизників значний попит на автономне опалення пояснюється різними факторами, серед яких високі тарифи на централізоване опалення при низькій ефективності.
До його встановлення вдаються навіть мешканці новобудов, бо і в них нерідко холодної пори року набагато кращим бажає бути температурний мікроклімат.
В чому плюси автономного опалення?
Здійснивши встановлення автономного опалення, його власник відразу відчуває відчутні переваги над тим, що було раніше, коли оселя опалювалась централізовано. Вони в наступному:
- Власник такого опалення сам встановлює температурний режим, виходячи з своїх потреб і фінансових можливостей.
- У нього відпадає потреба в щомісячних очікуваннях платіжок, котрі практично кожного разу просто шокують.
- Опалення не залежить від центральних опалювальних систем.
- Автономне опалювання в сучасному виконанні – це автоматизована система, котра не викликає проблем з експлуатацією.
- Така система може забезпечувати не лише опалення, а й гаряче водопостачання.
- Капіталовкладення в обладнання автономного опалення окупаються швидко.
Автономне опалення: проектні вимоги
Сам процес монтажу автономної системи вимагає дотримання певних норм, встановлених законодавством, суть яких в тому, що:
- Таке опалення допускається встановлювати в квартирах, які розташовані не вище 10-го поверху
- Обов’язковою є наявність технічне рішення і розрахунків реконструкції наявної системи теплового постачання, яка потребує перенесення стояків або їх ізоляція, можливого розташування трубопроводів і стояків, зміни дросельних діафрагм, елеваторів, лічильників тепла.
- Потрібні проекти теплоізоляції для конструкцій огорожі, що відокремлює приміщення з автономним тепловим опаленням в приміщень, розташованих по сусідству.
- Є потреба в обрахуванні тепловіддачі від стояків і трубопроводів, які нагріваються централізовано і проходять через приміщення з автономним опаленням.
- Треба розраховувати теплові навантаження квартири.
Розрахунок автономного опалення і його оформлення
Загальновизнаним розрахунком автономного опалення є: котел вибирається, виходячи з того, що на 10 кв. метрів площі житла необхідний 1 кіловат. Найоптимальніший варіант – використання двоконтурного котла, який дозволяє обігрівати житло и нагрівати воду для кухні та ванної.
Оформляється опалення в декілька етапів. Серед яких, перш за все, підготовка документів (заяви, копії паспорта, правовстановлюючих документів, копії технічного паспорта), з подальшою їх передачею в міжвідомчу комісію, котра працює у відповідному районі.
Проект узгоджують у всіх організаціях, які вже надавали техумови на підключення до зовнішньої мережі. Після завершення робіт оформлюється акт про відключення. Його затвердження відбуваються протягом календарного місяця.
Процедура завершується набагато швидше, якщо роботи доручаються перевіреному виконавцю, котрий має досвід в питання обладнання автономного опалення.