Секс-скандал: про домагання полковника ЗСУ заявили вже 8 жінок

0
1962
фото з відкритих джерел

Лейтенант української армії Валерія Сікал звинуватила командира військової частини в сексуальних домаганнях. Жінка стверджує, що була вимушена спершу перевестися в іншу частину, а потім зважилася написати заяву в поліцію та військову прокуратуру.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

24-річна Валерія наважилась публічно заявити, що командир примушував ії до сексу. Постійне приниження, брудні натяки та психологічне насилля вона терпіла майже рік. “Говорив, що я повинна робити йому добре, задовольняти його в сексуальному плані. Намагався мене обійняти, притулити до себе. За ногу погладити. За руки взяти”, – каже вона. За слухняність та інтимні стосунки жінці обіцяв стрімку кар’єру, а коли та відмовляла, ще більше знущався. “Було, що він викликав мене на службову квартиру для прикомандированих, мовби дівчину по виклику: отут є керівник, його треба обслужити. На що я казала, що я таким наказам не підкоряюся і тікала просто, намагалася втекти, щоб не продовжувати цю розмову. Мені це було огидно”, – розповіла офіцер.

Своєму чоловіку про домагання Валерія зізналась не одразу – терпець урвався, коли командир не відпустив її на лікарняний, хоча вона була після операції. Розповівши усе чоловікові, жінка написала заяву правоохоронцям і перевелася в іншу частину. “Полковник. Я вважаю, він не гідний бути взагалі в ЗСУ, його треба зводити до психіатра”, – каже лейтенант. Після розголосу виявилося, що Валерія – не єдина постраждала від такої поведінки командира. Є ще мінімум вісім жертв розпусних фантазій офіцера, однак відкрито говорити про це жінки бояться. На інтерв’ю одна з них погодилася лише на умовах повної анонімності. “Пропонує взаємну допомогу: він мені, а я йому в плані сексуальному. Одного разу було таке, що підійшов до мене, коли командир встає, то теж треба встати, підійшов хотів обійняти і поцілувати, рукою взяв за груди, я відвернулась і вийшла з кабінету”, – розповіла жінка.

Військова частина, де майже рік прослужиа Валерія, розташована на Хмельниччині в селі Цвітоха, де великий склад боєприпасів. Керівництво зустрічі з журналістами уникає, знімальну групу не пропускають навіть на КПП. Заступник командира з морально-психологічного забезпечення виходить, аби сказати, що коментувати нічого не будуть – мовляв, проводиться службове розслідування, командир у відпустці і навіть не відсторонений від службових обов’язків. Журналістам вдалося отримали фото командира – це 45-річний Віктор Іванів, офіційно він одружений, хоча мешкає з іншою жінкою. У нього троє дітей – за неперевіреною інформацією, від різних жінок.

Окрім причепливих залицянь полковника до підлеглих, ходять чутки і про особливі методи виховання солдатів. У мережі навіть гуляє відео, як начебто за його наказом за порушення статуту солдатам ставлять клізми. “Усіх військових, яких він підозрював у вживанні спиртних напоїв, він відправляв в санчастину і наказував керівнику санслужби робити їм клізми”, – стверджує колишній заступник командира частини А1358 з морально-психологічного забезпечення Віктор Міщук. Через це начебто було відкрито кримінальне провадження за фактом перевищення службових обов’язків, але згодом справу закрили.

Командир на дзвінки журналістів не відповідає, тому отримати його коментар було неможливо. Валерія тим часом відстоює свої права у суді – їй закидають самовільне залишення частини, хоча за рішенням військової лікарської комісії після операції лейтенантці дали 30 діб відпустки. У Генштабі Збройних сил України говорять про те, що перевірка тривала місяць, але фактів, які б доводили домагання командира, не знайшли. “Командир заперечує факт. І свідки, яких назвала заявниця, так само не підтвердили даної позиції. Командир залишається, тому що серйозна військова частина, залишити її без керівництва – це наразити на небезпеку цілий організм, тому на час розслідування, воно не пов’язане безпосередньо зі службою, командира залишили виконувати свої обов’язки”, – пояснили представники командування армією.

Саме тому, що такі справи вкрай важко довести, жінки здебільшого мовчать. Дев’ять років тому Міноборони проводило дослідження, під час якого опитали тисячу військовослужбовців. Тоді з’ясували, кожна десята жінка в армії стикалась з сексуальним домаганням. В Україні наразі немає жодного публічного відомого випадку, коли людину, яку звинуватили в домаганні, притягли до кримінальної відповідальності або принаймні до будь-якої відповідальності. Але Валерія із чоловіком не відступають і збирають свідчення жінок, з ними підуть до суду.