СБУ затримала екс-заступника міністра економіки: підозрюють у нанесенні масштабної шкоди обороноздатності держави

0
161

Служба безпеки України затримала колишнього заступника міністра економіки, який підозрюється у державній зраді через нанесення масштабної шкоди обороноздатності держави.

Як повідомляє прес-центр СБУ, оперативники та слідчі спецслужби встановили, що високопосадовець Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, чиновники держпідприємства «Український центр «Безпека» та державної акціонерної холдингової компанії «Артем» діяли всупереч інтересам України на користь закордонної компанії.

Особа колишнього топ-посадовця не розкривається.

За даними “Цензор.нет”, мова йде про Юрія Бровченка. “Вони уклали з іноземцями завідомо збитковий контракт на виготовлення і постачання лінії з виробництва артилерійських снарядів на загальну суму понад 16,5 мільйона доларів США. Унаслідок незаконної оборудки авансовий платіж у розмірі більше ніж 8,2 мільйона американських доларів США був переведений на рахунки фіктивних офшорних підприємств та привласнений учасниками схеми. Натомість іноземна компанія обладнання в Україну не постачала. Дії зловмисників поставили під загрозу забезпечення Збройних Сил боєприпасами під час протидії російській агресії”, – зазначили у відомстві. Екс-посадовцю оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Інформацію оновлюватимуть.