СБУ блокуватиме сайти, що загрожують нацбезпеці напередодні виборів

0
1299
Служба безпеки України найближчим часом почне блокування сайтів, які підозрюють у підриві національної безпеки країни перед виборами Президента.

Про це заявив начальник департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ Олександр Климчук в ефірі програми «Свобода слова», повідомляє Укрінформ.

Такі заходи СБУ робитиме у відповідь на інформаційні та кібератаки, насамперед з боку Росії.

«Наявна у Служби безпеки інформація свідчить про те, що основний ухил російські спецслужби будуть робити на гібридну агресію: кібератаки, атаки на кібернетичний простір та об’єкти критичної інфраструктури. А також другий вектор – інформаційні впливи, фейкові новини і атаки на інформаційний простір», – заявив Климчук.

За його словами, СБУ є інформація про те, що спецслужби РФ готують потужні кібератаки напередодні та під час президентських виборів в Україні.

«Вони можуть проходити не тільки на електронні системи безпосередньо Центральної виборчої комісії, а можуть атакувати будь-які об’єкти критичної інфраструктури, такі як транспорт, зв’язок, фінанси і енергетика», – зазначив Клімчук.

Він також повідомив, що тільки за останній рік було заблоковано близько 2 тисяч фейкових акаунтів та подані для санкцій близько 200 інтернет-сайтів, які пропагували російську ідеологію.