Санкції – не перешкода: росіяни вбивають українців французькою зброєю

0
2132

Михайло Подоляк розповів, що росія купила у Франції в обхід санкцій у 2015 році зброю, якою зараз вбиває українців.

Про це радник Голови Офісу Президента повідомив у своєму Twitter

У Ворзелі українськими військовими після відходу російської армії були захоплені трофейні машини БМД-4. Ці машини почали виготовлятись і стали на озброєння в 2015-2016 роках. Тобто, через два роки після початку війни в Україні і запровадження проти росії санкцій, які забороняють продавати країні-агресору військові технології“, – розповів Подоляк.

Важливо, що ці БМД були оснащенні сучасною системою управління вогнем, яка дозволяє цій бойовій машині стріляти настільки точно та влучно, незалежно від погоди, вітру чи навіть часу доби.

Та цікаво те, що технології та компоненти для цієї системи продані російській федерації французькою компанією Thales. Подоляк зауважив, що росія збирає свої бойові машини за кресленнями, які вона купила у французів та з деталей, які продала Франція.

Це – одна з багатьох схем, яка дозволяє західним компаніям обходити ембарго і продовжувати постачати російську армію найсучаснішими військовими технологіями. Це відбувається не без участі урядів, які дивляться на це крізь пальці“, – додав Подоляк.