Самбірська районна рада вимагає заборонити розпродаж землі

0
613

Депутати Самбірської районної ради одноголосно ухвалили звернення до керівництва держави щодо заборони розпродажу земель сільськогосподарського призначення та проведення всеукраїнського референдуму з цього питання.

Як інформує пресслужба Львівського обласного партосередку, голова фракції ВО «Батьківщина» у Самбірській районній раді Василь Чорний розповів про основні ризики закону про розпродаж землі, які можуть призвести до спекуляції земельними ділянками, рейдерства та утворення латифундій, підконтрольних олігархам та іноземному капіталу, а не громадам чи державі.

«Закон, який ухвалив парламент, встановить в Україні ринок землі, який діє лише у відсталих країнах. Небезпечними ризиками під час перехідного періоду є скомпрометований стан кадастру, рейдерські схеми для створення фіктивного правонаступника, дозвіл іноземцям купувати земельні ділянки та їх недобросовісна перекваліфікація», – зазначив Василь Чорний.

Аналогічні звернення щодо заборони розпродажу землі та проведення референдуму з цього питання з ініціативи фракцій ВО «Батьківщина» напередодні прийняли депутати Бібрської, Комарнівської, Радехівської, Сколівської, Сокальської, Яворівської міських, Лопатинської та Східницької селищних і Ралівської сільської територіальних громад.